Firma Bruno Nebelung nabízí množství novinek, jako například novou řadu Viola x cornuta „Twix“ s obzvlášť bohatým výběrem příjemných barev květů. Díky velké oblibě, které se těší u spotřebitelů, a bezproblémovému pěstování u výrobců tržní význam Viola x cornuta neustále stoupá.
Nová řada „Twix“ se vyznačuje zvlášť jednotnými růstovými vlastnostmi a velmi širokou paletou celkem 36 atraktivních barev a dvou směsí. Vedle mnoha jasných barev nabízí speciální barvy s křidélky, okrajem nebo očkem, bohatý výběr pro vytvoření aktuálního prodejního sortimentu. Jako příklad uveďme „Twix Primrose with Eye“ ve svěží jarní žluté barvě nebo „Twix Blue with Eye“, jejíž intenzivně modré květy se jasně vymykají z velkého zástupu běžných fialových odrůd.
Kompaktní vzrůst všech barevných variant je zachován i při vyšších teplotách. Zejména stabilní, krátké květní stopky a dobře rozvětvená stavba rostliny jsou rozhodujícím argumentem pro volbu této odrůdy. Co se týká časnosti kvetení, jsou barvy navzájem sladěny, takže např. „Twix Gold“ kvete ve stejné době jako ostatní barvy této řady. „Twix“ se tím liší od mnoha jiných řad na trhu, u nichž žlutě kvetoucí rostliny vykvétají mnohem dříve, než zbytek série.
V obchodě a u konečného zákazníka se „Twix“ vyznačuje dlouhou životností a dlouhou dobou květu.
Osvědčenou řadu „Four Seasons“ doplňují dvě atraktivní nové speciální barvy: „Four Seasons Rose Face“ přesvědčuje výraznou růžovou barvou se světlým středem, zatímco „Four Seasons Bronze Lavender“ si vás získá atraktivním dvoubarevným květem pro podzimní sezónu, jehož zářivý bronzový střed je zvýrazněn světle fialovým okrajem.
Pro řadu „Four Seasons“ je typický příkladně pevný, plazivý a hustě rozvětvený růst. Je proto vhodná k pěstování v závěsných nádobách a k hustému osázení větších ploch, např. veřejné zeleně nebo na hřbitovech. Díky síle svého růstu a odolnosti proti zimě lze „Four Seasons“ použít také pro osázení balkónových truhlíků na podzim, v nichž vytváří pestré akcenty.
Veselé „kočičí tlamičky“ violy „Cats“ F1 osloví i mladší zákazníky. Nápadné proužky propůjčuje velkým, částečně dvoubarevným květům zvláštní rys. Řadu lze zakoupit ve čtyřech barvách jako sazenice a osivo pro podzimní a jarní prodej.