Týden před Velikonocemi se konala v plzeňském pivovaru návštěva jeho jihoafrických majitelů a ředitelů několika evropských pivovarů. Taková akce si žádá velké přípravy a honosnější květinovou výzdobu. O vyplnění představ managementu spolu s realitou prostředí jsme se snažili s plzeňskou květinářskou rodinou Miltů.
Zda se nám to povedlo nebo ne můžete posoudit i vy a zároveň můžete využít inspirace při podobných akcích.
Rozsáhlé prostory si žádají velké množství materiálu, většinou více či méně cenově omezeného, takže musíte vybírat levnější a omezenější doplňky a květiny. V tomto případě byly použity jarní květy, březové proutí, sisalové vlákno, přírodní lýko atd.
Vstupní hala. Jako základ přízdoby brány byly použity větve břízy, v nichž byl propleten břečťan a poté navazovány stuhy, vajíčka, proutěné věnečky, lýko a kvalitní
plastové tulipány.
Klenby byly propojeny železným pásem na který jsme jako základ přidrátovali větve a poté začali přizdobovat proutěnými věnečky, koulemi, břečťanem, přírodním lýkem, sisalem a látkovými maceškami nebo narcisy.
Dekorace mezi dvěma sudy. Kapkovitého tvaru bylo docíleno svazováním březových větví hojně propletených bílým sisalovým vláknem a břečťanem. Aranžmá bylo přizdobeno bílými tulipány.
K dekoraci sloupů byly použity řezané květy, aranžmá bylo pouze pro jeden den, takže jsme nemuseli přemýšlet o jeho trvanlivosti. Nejdříve jsme si připravili pruh pletiva do kterého jsme zabalili kousky mokré aranžovací hmoty a sloup tímto obalili. Začali jsme vypichovat rostliny které visí dolů (Iris, Ruscus, Calla). Pak se části zakryly sisalem a pokračovalo se listy (salal, fatsia) a postupně se přidávaly květy (Narcissus, Dendranthema).
Zajímavě byly použity tulipány, které byly ponechány s cibulkou. U některých sloupů jsme
potřebovali aranžmá protáhnou na stoly, toho jsme docílili FOTO: 6 pruhem proutěného
pletiva, kterým jsme propletli kaly a listy Aspidistra.
Parter na stůl pro osm osob opět s použitím jarních květin, doplněných peřím a vajíčky. FOTO 8–9: Výzdoba pivovarnického muzea. Na tuto část výzdoby byly hojně použity hrnkové Ranunculus, které byly doplněny hliněnými květináčky několika velikostí, mezi nimiž ležely proutěné kuličky, do výšky vystupovaly opěrné kokosové tyče a větve (Forsythia).
Na dvorku muzea byl trakářek naplněný pryskyřníky, sisalovým vláknem a slaměnými kroužky.
Jarní aranžmá v terakotové nádobě s použití lýka, sisalu a malých květináčků o průměru 4 cm.