22.09.2005 | 10:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Halloween

Svátky jsou od toho, aby se slavily. Zároveň dávají také možnost vybočit z běžné šedi každodenního života. Přeneseno do jazyka podnikajícího floristy, umožňují dát zákazníkům něco navíc než je standard. Jedním z takových zcela výjimečných svátků je i Halloween.

Floristka Martina Krátká z Dobříše si v tomto malém městečku za dobu svého podnikání vybudovala velmi dobrou pověst a o zákazníky rozhodně nouzi nemá. Za tímto úspěchem je její obrovská píle, radost z práce a chuť dát lidem něco navíc a zpříjemnit jim život. Každoročně pořádá na dobříšském zámku dnes už v širokém okolí známou přehlídku svatební floristiky a celou řadu dalších akcí, halloween nevyjímaje. U příležitosti tohoto svátku nejen stylově vyzdobí svou prodejnu, ale organizuje v ní a před ní i halloweenské dlabání dýní a halloweenskou noc. Inspirujte se a zkuste udělat pro své zákazníky něco podobné.

svátek duchů

Halloween si my Evropané většinou spojujeme s Amerikou, přesněji s USA. Avšak v posledních letech začal zdomácňovat i u nás. Název tohoto svátku je zkomolený anglický výraz All Hallows Even, což je křesťanský termín pro večer před dnem všech svatých (All Saints' Day), který předchází Dušičkám (All Souls' Day). Halloween má původ u starých Keltů a říkalo se mu Samhain, což znamenalo Konec léta. V tuto roční dobu se stáda sháněla do stájí, lidé vzdávali úctu mrtvým a dávali jim oběti, neboť se věřilo, že v období, které trvalo obvykle od 31. října do 2. listopadu, mohou duchové navštěvovat nás živé a tropit případně různé nepříjemnosti. O Halloweenu se totiž zvedala opona mezi světem živých a mrtvých. Některé prameny uvádějí, že s příchodem křesťanství byla nejdříve snaha tento svátek zrušit, avšak to nebylo tak jednoduché a tak byl přejmenován na Den všech svatých.
V magické halloweenské noci se posazovala svítící lucerna vyřezaná z tuřínu nebo později v Americe z tykve před krytý vchod do domu nebo přímo do okna. Měla vítat zemřelé předky a zároveň sloužit jako ochrana proti zlomyslným duchům. Jako zdroj světla byly používány hořící kousky uhlí, později se do dýní vkládala svíčka.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down