Znáte naše výrobce substrátů

Jistě začnete vyjmenovávat: Agro CS, Soběslav, Agro-Torf servis.

Pouze někteří do řady výrobců zařadí i BB Com, poměrně mladou společnost, která se začíná prosazovat na našem trhu. Za necelé dva roky své existence se stala stálým partnerem některých velkých zahradnických podniků, jako je např. Agro Brno-Tuřany, Florcenter Olomouc a Arboeko Obříství. Není zanedbatelné i to, že značná část produkce odchází na Slovensko.
Základem substrátů Florcom od firmy BB Com je bílá rašelina jejíž dovoz z Litvy je zajištěn na dlouhou dob. Vzhledem k tomu, že se jedná o jedno naleziště, stálá kvalita je zajištěna.
V současné době výrobce dodává 20 druhů obalů v osmi druzích rašelinových substrátů a jedné drcené kůry. Při výrobě používají nejen rašelinu, ale i bentonit (hrubost 1,5 – 2,0 mm od KERAMOST a.s. Obrnice), hnojivo PG MIX (Hydro Czech Republic), křemičitý písek, fermentovanou kůru (10 – 30 %, přibližně pět let stará), dolomitický vápenec na úpravu pH.
Železo dodávají v chelátové formě. Na zakázku vyrábějí substráty s kůrou nebo bez ní, pH se pohybuje v rozmezí 5,2 – 5,4.
Balení se provádí na balicí lince od firmy Mašek do 5 až 80 l pytlů. Malé, hobby balení 5 a 10 litrové je opatřeno odnosným uchem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *