Zelenou stuhu získala Písečná

Obec Písečná na Ústeckoorlicku získala letošní Zelenou stuhu za péči o životní prostředí. Soutěž se koná v rámci klání o Vesnici roku. Obec se zhruba 450 obyvateli cenu získala za systematickou, dlouhodobou a příkladnou péči o zeleň v zastavěném území i v okolní krajině.

Písečná bude Česko reprezentovat v soutěži Entente Florale (Kvetoucí sídla), kterou pořádá Evropská asociace pro zahradní a krajinářskou tvorbu v Bruselu. Soutěž je zaměřena na zvelebování životního prostředí a zvyšování kvality života obyvatel. V jejím minulém ročníku získaly stříbrné medaile město Brno a obec Únanov na Znojemsku, obhájily tak předloňský úspěch Prachatic a Svatého Jana nad Malší.
Za Písečnou v soutěži o Zelenou stuhu skončily na druhých místech Dlouhá Loučka na Olomoucku za dlouhodobý příkladný přístup k péči o zeleň, za vzornou úpravu návsi a okolní krajinu a Dražíč na Písecku za systematický a citlivý přístup k obnovování typického rázu jihočeské vesnice.
Čestná uznání v soutěži získaly Bantice na Znojemsku za postupné obnovování návsi s vysazování vrb, Bratřice na Pelhřimovsku za ohleduplné využívání krajiny k rekreaci. Stejné uznání si odnesli i zástupci Holovous na Jičínsku za příkladnou úpravu návsi s využitím ovocných stromů, Chorušic na Mělnicku za péči občanů o zeleň v nejbližším okolí domů, Mysločovic na Zlínsku za zeleň s využitím květinových výsadeb, Přívětic na Rokycansku za citlivý přístup ke krajině a Šabiny na Sokolovsku za úpravu prostoru zřídla místní kyselky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *