Zahradní jezírka a vodní rostliny

Sebekrásnější zahrada bez sebemenší vodní plochy není úplná. Přitom zhotovení jezírka nedá mnoho práce a jeho údržba je méně pracná než údržba kvalitního udržovaného trávníku. Voda obohatí každý prostor. Voda nejen že vytvoří zrcadlo, ale obohatí zahradu o mnoho optických a zvukových efektů, navodí meditační náladu, provlhčí ovzduší

Voda velmi brzo přitáhne plno drobných živočichů. Po dvou týdnech po napuštění vody je možné vysadit do vodního prostředí rybky, které se zapojí do potravního řetězce a budou likvidovat larvy škodlivého hmyzu.
Autor patří mezi naše nejzkušenější odborníky na zakládání umělých vodních ploch u nás, ale je uznávaný i v zahraničí. V knize využívá svých dlouholetých zkušeností při zakládání nádrží pomocí fólií. Připomíná, co je potřebné vědět, než se začne s výkopem, jaké zvolit stanoviště, tvar a sklon nádrže, jak pracovat s fólií. Na praktických příkladech dokládá, že je možné a snadné čistit vodu pomocí rostlin, bez chemikálií. Dokonce, že lze tímto způsoben čistit i koupací nádrže.
Zájemci jistě ocení i návody na rekonstrukci zastaralých nebo poškozených nádrží nebo návod na vytvoření navzájem propojených vodních ploch. Důležité je znát zásady správného vyvážení rostlinstva a živočišstva ve vodní nádrži.
Kniha obsahuje abecedně řazený výčet vodních, mělkovodních, bažinatých a mokřadních rostlin spolu s jejich nároky, údaji o velikosti květu, listové ploše apod.
Vladimír Hříbal: Zahradní jezírka a vodní rostliny. Vydala Grada Publishing, a. s. jako svou 1758. publikaci. První vydání, Praha 2003. Počet stran 96 a 16 stran barevných příloh.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *