Výstaviště zaplaví květiny

Letní Flora Olomouc 2002 Olomoucké Výstaviště Flora bude v závěru srpna opět patřit květinám. Na letní etapu mezinárodní zahradnické výstavy a veletrhu FLORA OLOMOUC 2002 (22.- 25. srpna) se mohou těšit milovníci jiřinek, gladiol, fuchsií, ale především obdivovatelé růží. V rámci právě probíhajícího Mezinárodního roku růže jim bude věnována vstupní expozice v hlavním výstavním pavilonu A, jehož přízemí bude celé patřit Českému zahrádkářskému svazu.

Kromě výpěstků členů Rosa klubu obohatí společnou expozici svazu mezinárodní výstavou jiřinek i zahradníci SZO ČZS Gladiris a SZO ČZS Dagla, kteří připravují pro letní Floru přehlídku gladiol. Na galerii a terase pavilonu se zase předvede Svaz školkařů ČR s tím nejlepším, co je u nás k vidění v sortimentu okrasných dřevin.
Do pavilonu E, dalšího z krytých výstavních prostor olomouckého výstaviště, lákaly o jarní etapě Flory záplavy muškátů. Na květiny, které se těšily oblibě našich babiček, hodlají pořadatelé vsadit i v létě. Tentokrát půjde o fuchsie, jejichž zajímavé tvary i barevnou krásu předvedou v široké paletě 60 osvědčených i zcela nových odrůd.
Jiřinkami se budou moci návštěvníci letní Flory potěšit také ve Smetanových sadech, v okolí pavilonů A a G a pod lávkou pro pěší. Zahradníci jich zde vysadili v 215 odrůdách na 1200 kusů, z nichž polovina je součástí mezinárodní výstavy jiřinek. Obdivovatelé růží budou moci zamířit ještě do rozária botanické zahrady výstaviště, kde je vysázeno více než 400 odrůd této královské květiny.
Velmi zajímavý zážitek i hodně inspirace slibuje návštěva posledního výstavního pavilonu H. Název expozice „Svatba mezi květinami“ napovídá, že se zde návštěvníci setkají se vším, co k pořádné svatbě patří – od šatů, přes slavnostně nazdobené tabule až po naaranžované automobily. Vrchol však budou zcela určitě představovat exponáty floristické soutěže v aranžování květin, jejíž tématem bude letos svatební kytice.
Návštěva letní FLORY OLOMOUC 2002 potěší nejen obdivovatele květin, ale také jejich pěstitele, zahradníky a zahrádkáře. Srpnový květinový svátek Výstaviště Flora Olomouc totiž opět doplní Letní zahradnické trhy.
Chvíle oddechu zpestří bohatý program se zábavnými soutěžemi, ukázkami aranžování, spoustou hudby a zajímavých zážitků. O jeden z nich se postarají muzikanti Stadtkapelle z německého Nördlingenu, kteří vystoupí v historických kostýmech svých předchůdců z 18. století.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *