Výstava květin a zahradních doplňků Čimelice 2007

Tradiční výstava květin a zahradních doplňků Čimelice 2007 se konala ve dnech 23. až 26. srpna v jihočeských Čimelicích u Písku. Vlastní květinová část probíhala v areálu Zámecké zahrady. Výstavy se zúčastnila necelá stovka vystavovatelů a prodejců zahradnického materiálu a navštívilo ji takřka 31 000 návštěvníků.

Vlastní výstavní prostory tvořily již tradičně upravené skleníky a fóliovníky našeho zahradnictví. Návštěvníci jimi procházeli a celková plocha je přibližně 3000 m2. Dominantu tvořily expozice Zámecké zahrady Čimelice – kompletní sortiment balkónových květin doplněný krásnými fotografickými detaily nadějné fotografky Michaely Popadičové z Písku. „Velké detaily z malé zahrady“ velmi vkusně doplnila vazba aranžérky Zámecké zahrady Ludmily Kačabové. Návštěvníci zde viděli více než 400 odrůd a kultivarů pelargónií a dalších balkónových květin a letniček.
Zajímavá byla též další aranžovaná expozice jiřinek, mečíků a lilií. Podíleli se na ní pěstitelé jiřinek Luděk Brzák ze Slovče a Svatopluk Masopust z Blatné. Lilie dodal Ing. Nejedlo z firmy Lukon Bulbs. Gladioly pak Zámecká zahrada Čimelice. Celou expozici naaranžovali pracovnice firmy Zámecké zahrady ve spolupráci s květinovou síní Marie Rousové z Březnice. Květiny provázela pestrá keramika od firmy Keramika Piskáček a originální zahradní keramika výtvarníka Dudychy z atelieru Duke Bohemia. Samostatnou expozici tvořila aranžérská práce Libuše Neumanové z květinové síně Neli z Petrovic. Květinové šaty a klobouky zasazené do prostředí dostihového sportu se návštěvníkům velmi líbily. Celý sortiment řezaných květin předvedla se svými spolupracovníky Marie Rousová v expozici Barevný svět květin, doplněné révovým proutím. Aranžované květy již tradičně doplnila krásná keramika – maturitní práce studentů Střední odborné keramické školy v Bechyni. Velmi pěknou expozici, tvořenou zajímavými zeleninovými plody, se jako obvykle pochlubila firma Moravoseed. Spolupráce Zámecké zahrady a firmy Semo Smržice vyústila v hezkou přehlídku sortimentu rajčat, paprik, bazalky, aster, slunečnic a ostálek. Celý areál výstaviště byl ostatně osázen zajímavými druhy letniček.
O další zajímavé expozice se zasloužili pěstitelé kaktusů, bonsají, sukulentů, trvalek, letniček, léčivek i koření, dále pak výrobci keramiky, prodejci proutěných doplňků a další. V celém areálu bylo možné většinu vystavených rostlin zakoupit. S nimi samozřejmě nejrůznější sazenice a zahradnické potřeby. Toho návštěvníci hojně využili, a tak bylo vidět hlavně ve čtvrtek spoustu milovníků květin obtěžkaných nejrůznějšími sazeničkami, cibulovinami a dalšími zahradnickými potřebami. I přes velmi teplé počasí byla návštěvnost vysoká a celá akce proběhla v příjemné atmosféře. Nesmím opomenout dobrou spolupráci s firmou Tulipa Praha, s. r. o., která dodala a perfektně připravila řezané květiny na aranžování. Jejich kvalitu prověřilo teplé počasí ve výstavních dnech. A musím říci že byla bezchybná. Unavení milovníci květin si mohli odpočinout v přilehlém zámeckém parku, či navštívit v zámku výstavu ochrany přírody. nechyběl ani tradiční jarmark. Závěrem můžeme říci, že podle ohlasu návštěvníků i vystavovatelů se květinový svátek v Čimelicích vydařil.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *