Vítězové z Techagra se těší z cen

Veletrhy Brno, a. s., pořadatel mezinárodních veletrhů Techagro, Animal Vetex a Silva Regina, a vydavatelství našich časopisů Profi Press pořádaly u příležitosti zmíněných veletrhů návštěvnickou soutěž. Účastníci hodnotili nejzajímavější exponát i expozici a tipovali celkový počet návštěvníků. V kole štěstí získali účastníci soutěže malý dárek a zařadili se mezi uchazeče o malotraktory John Deere a Vari.

Navštívit veletrhy se vyplatí každému hlavně proto, že se může seznámit s aktuální nabídkou nejmodernější techniky, technologií a trendů v zemědělství a lesnictví. Před uskutečněním veletrhů samotných bylo v obecné povědomosti, že dva z návštěvníků, kteří nejlépe odhadnou počet návštěvníků veletrhů, získají hodnotné ceny – zahradní traktor John Deere L a malotraktor Vari Terra Systém.
K předání cen došlo u sponzorů a poskytovatelů cen. Stroje John Deere reprezentuje v naší zemi společnost Strom Praha, a. s. a výrobce a prodejce techniky Vari – Honda pak tradiční firma téhož jména sídlící v Libici nad Cidlinou.
Jak jsme již uvedli v Zemědělci č. 20/2004, nejlepší odhad finální návštěvy na veletrzích, který byl 60 096 návštěvníků, měl Pavel Velík s neuvěřitelným tipem 60 095, který získal malotraktor Vari – Honda. Jan Sopčák pak odhadoval 60 125 a zvolil si malotraktor John Deere.
Jan Sopčák je studentem třetího ročníku Střední zemědělské školy v Přerově a fandou zemědělské techniky, zvláště pak traktorů. Potvrdili to i přítomní rodiče s tím, že plakáty vylepené v jeho pokoji jsou výhradně se zemědělskou technikou. Snad tedy našemu zemědělství přeci jenom roste mladá generace. Malotraktor John Deere pak bude mít uplatnění na velké zahradě a výpomoc byla slíbena také místnímu fotbalovému klubu. Malotraktor John Deere L 107 Automatic má motor Briggs Stratton o výkonu 17 k. Pojezdová rychlost je 9,3 km/h a pracovní záběr 1,07 m. Systém sečení edge zajišťuje stejnoměrnou výšku strniště při přímé jízdě i otáčení. Zavěšení dalších doplňků cargo umožňuje připojit a odpojit doplňkové nářadí během několika vteřin.
Vari terra systém je vybaven kvalitními čtyřtaktními motory Honda. Základem systému je pohonná jednotka, ke které je možné nainstalovat tři typy převodových skříní. S touto pohonnou jednotkou lze agregovat nástroje na zahradnické zpracování půdy, tedy pluh, kypřič, sečku a kartáč na úklid prostor, který je součástí výhry. Velká kola 12´´ s šípovým vzorem lze doplnit orebnými návleky či vyměnit za okopávací nože rotavátoru. Spolu s tím věnuje firma Vari – Honda také agregaci pro sečení trávy se systémem bubnového sečení o záběru 56 cm. Ke stroji lze rovněž agregovat stroj na úklid sněhu.
Oba vítězové se již dnes těší na příští ročník veletrhů Techagro, Animal Vetex a Silva Regina. Pořadatelé i sponzoři soutěže jim gratulují.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *