Autor
Kategorie:
Nezařazené

Víte, do čeho se balí vaše produkty?

Nejčastěji se na trhu setkáte s vícevrstevným lepenkovým kartonem na ovoce, který slouží nejen jako přepravní obal, ale také jako prodejní. Na jednotlivých stranách obalu najdete i všechny potřebné údaje.

Tyto obaly vyrábí SCA Packaging Česká republika, s. r. o., která používá pro tyto účely dvou, tří- nebo pětivrstvou vlnitou lepenku s vlnou B, C a BC. SCA Packaging patří mezi vedoucí světové výrobce obalů a s obaly souvisejících výrobků.
Přepravní obaly z vlnité lepenky, a to nejen pro ovocnáře, chrání zboží po celou jeho cestu od balicí linky až po konečného uživatele přes dopravu, skladování a prodej. Obaly jsou lehké, odolné a levnější než klasické dřevěné. Jejich struktura – vrstva zvlněného papíru mezi dvěma archy papíru absorbuje nárazy. Obaly a přepravky je možné stohovat do velké výšky.
Likvidace obalů
Recyklováno je kolem 70 % vláken použitých v obalech. Recyklované vlákno je z hlediska ochrany životního prostředí tím zdrojem, který spotřebuje velmi málo energie a opět může vstoupit do recyklačního cyklu prakticky bez omezení.
Evropské lesy
Kromě toho je SCS Packaging největším vlastníkem lesů v Evropě, takže vyrábí papír pro bílou krycí vrstvu i hnědý papír jako surovinu pro vlnitou lepenku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *