Vinné sklepy Valtice mají novou halu na dvadvacet tisíc hektolitrů vína

Vinné sklepy Valtice otevřely ve svém areálu novou podzemní halu na výrobu vína s kapacitou dva miliony litrů. Největší investice v historii firmy si vyžádala v první části 25 milionů korun, na dalších deset milionů zatím přišly nerezové cisterny.

Budou se zde vyrábět malé dodávky od 3000 do 5000 litrů z vybraných. Samozřejmostí je technologie řízeného chlazeného kvašení, která má v prostředí se stálou teplotou a dvoumetrovou hliněnou izolací nejvhodnější podmínky. Hala zatím není ještě plně vybavena nerezovými tanky, firma ji proto využívá jako sklad desetitisíců lahví ročníkových vín 2003.
Firma si na na halu vzala úvěr, kromě prostor na skladování vína společnost nabídla veřejnosti také privátní archivní sklep, kde si lidé mohou v asi 300 boxech uložit nakoupená vína. Objekt doplňuje i degustační místnost až pro 15 osob, jež je k dispozici pro posezení. Kvůli čilému cykloturistickému ruchu firma o víkendech přímo u svých bran pořádá Posezení pod pergolami, kde zájemci mohou víno ochutnat i nakoupit.
Vinné sklepy Valtice jsou největším vinařským dominiem v ČR. Mají asi 900 až 950 hektarů vinic a spolu s Vinofruktem Dolní Dunajovice vysadily téměř 45 hektarů nových vinic.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *