Viareggio 2004 – velkolepý karneval

Skutečný karneval po italsku se uskutečnil v únoru ve Viareggiu. Na 131 akcí všeho druhu tohoto tradičního karnevalu – průvody, slavnosti, soutěže, maškarní plesy. Ale především – maškarní vozy. Právě ty byly středem pozornosti této mezinárodní události, při níž se každým rokem představí až 40 maškarních vozů, vyrobených opravdovými mistry svého cechu.

Již dobrých sedm let je technickým sponzorem této jedinečné události výrobce kompaktních traktorů ANTONIO CARRARO. Dává své traktory k dispozici, aby táhly tyto obrovské maškarní vozy, jež jsou každým rokem vyšší a těžší. Je obdivuhodný pohled na vozy první kategorie, z nichž největší mohou vážit až 40 tun, neboť kromě hmotnosti podvozku se na každém vozu místí 200 až 250 maskovaných osob.
Nejkrásnější vozy letošního karnevalu byly často věnovány politické satiře, ale i lásce mezi lidmi a také budoucnosti. Vyjadřovaly to originální nápisy, jako: „Noční kouzlo při východu slunce“, či obrázek měsíce nad střechou, znázorňující dítko, které sní o lepším budoucím světě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *