V mezinárodní konkurenci vyhrálo víno z Rakvic

Pálava výběr z hroznů ročník 2000 rakvického výrobce Miloše Michlovského se stala šampiónem 36. Valtických vinných trhů. Ty jsou jednou z nominačních výstav pro Národní salon vín. Zvítězila v konkurenci 797 vzorků 55 druhů vín, které do Valtic poslalo 120 výrobců. Uvedl to Jan Otáhal z pořádající společnosti Valtické vinné trhy.

Mezinárodní účast zajistilo 118 vín především z Rakouska a Slovenska. Do Valtic se dostala i vína z Argentiny, Rumunska, Chile, Francie, Švýcarska, Maďarska, Makedonie a také po jednom vzorku z Austrálie a z USA. Milovníci vín tak mohou ochutnat vína známková tokajská, slámová, ledová, výběr z bobulí, botritické výběry, ale i vína kořeněná a šumivá.
Pořadatelé zaznamenali stále se zvyšující podíl vzorků nových odrůd. Například Chardonnay se letos prezentovalo v 53 vzorcích proti loňským 42 a Cabernet Moravia v osmnácti případech proti loňským pěti. Zájem je i o výrobu ledových vín, kterých letos do Valtic poslali vinaři 21, tedy meziročně téměř dvakrát tolik. Za nejvýše ohodnocené červené víno, Cabernet Moravia 2000, obdržel cenu Lubomír Glos z Moravské Nové Vsi.
Ochutnat nejen vítěznou Pálavu, ale také řadu dalších vín, mohou zájemci 9. až 10. května v prostorách Španělské konírny valtického zámku. Součástí výstavy bude již tradiční dražba šampiónů minulých ročníků trhů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *