Trvalky trojské botanické zahrady jsou nyní nejkrásnější

Botanická zahrada v pražské Troji má ve svých sbírkách 2000 druhů a kultivarů trvalek. I když mnohé z nich kvetou od jara až do pozdního podzimu, právě v těchto dnech jsou v tom nejkrásnějším květu a jejich milovníci mají tu nejlepší příležitost k návštěvě zahrady.

Trvalky rostou v přírodě na různých stanovištích. Je mezi nimi mnoho horských rostlin, dále rostliny evropských či asijských luk s dostatkem vláhy i rostliny severoamerických prérií a stepních oblastí jižní Evropy. Mezi trvalky patří také rostliny, které se vyskytují v podrostech listnatých lesů, či rostliny rostoucí přímo ve vodě, na dně mělkých vodních toků nebo rybníků. Návštěvníci trojské zahrady mají možnost setkat se s méně pěstovanými o známými druhy a kultivary stejně jako s druhy z babiččiných zahrádek.
Zajímává je například kolekce velkokvětých kultivarů severoamerických dračíků umístěná na centrálním záhonu úvodní expozice. V plném květu jsou rovněž kultivary málo známých svíčkovců a vytrvalých lobelek.
V tropickém skleníku Fata Morgana jsou v těchto dnech k vidění květy tropických lián, durand a thunbergií a veliké listy australských kapradin, které tvoří deštník nad cestou. Chlazená část skleníku představuje rostliny vysokých tropických hor z oblastí And, Číny, Afriky a stolových hor Venezuely s masožravými rostlinami, se kterými se nikde jinde návštěvníci nesetkají.
Venkovní expozice botanické zahrady a tropický skleník Fata Morgana navštívilo od začátku letošní sezony 157.000 lidí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *