Třízáhonový sklízeč cibule

Řádkovač AsaLift T318 nařádkuje při jednom přejezdu po poli cibuli ze tří záhonů o šíři 180 cm. Je vybaven hydraulickým pohonem i řízením s automatickým vystřeďováním, samostatným čerpadlem hydraulického oleje a nádrží.

Je koncipován pro vysokou výkonnost s nízkými provozními náklady. Tři vyorávací mechanizmy nezávisle na sobě sledují povrch pole. Jsou vybaveny přiváděcími disky, hloubkovými koly s pneumatikami a výběrem radlic nebo rotujících hřídelí. Každá vyorávací jednotka je opatřena dvěma prosévacími řetězovými dopravníky a vyrovnávacími válci pro práci na nerovném povrchu pole, zavěšenými nezávisle na sobě.
Cibule se za pomoci dopravníků a skluzů opatřených pryží ukládá do dvouřadí za stroj. Šetrná manipulace při sklizni je násobena malými sklony dopravníků a minimálními výškami pádu.
Při otáčení na souvrati se rám sklízeče hydraulicky zvedá (a spouští) na dvou zadních kolech. Celková přepravní šířka činí 3,3 m. Při pracovní rychlosti až 6 km/h stroj dosahuje výkonnosti kolem 16 ha za den.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *