Techagro – Animal Vetex – Silva Regina

BVV po dvou letech opět představily zemědělskou, veterinární a lesnickou techniku. Ve dnech 28. března až 1. dubna se uskutečnil 8. mezinárodní veletrh zemědělské techniky, 8.mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh a 7. mezinárodní veletrh veterinární techniky a hospodářských zvířat.

Čistá výstavní plocha – 42 663 m2 byla o 6 % větší než při posledním ročníku v roce 2002. Příjemnou novinkou pro návštěvníky, kterých přišlo 52 862, bylo i to, že vstupenka na veletrh byla nejen slosovatelná, ale platila jako jízdenka na MHD.
Agrární veletrhy zahájil premiér Vladimír Špidla, dále se slavnostního aktu zúčastnili ministr zemědělství Jaroslav Palas, předseda zemědělského výboru Poslanecké sněmovny Ladislav Skopal, hejtman Jihomoravského kraje Stanislav Juránek, prezident Agrární komory ČR Václav Hlaváček, oficiální delegace nevládních agrárních organizací z Maďarska, Lotyšska, Polska, Německa a Slovenska a další hosté, včetně prezidenta Konfederace evropského zemědělství CEA sira Ben Gilla.
Na veletrzích se představilo 537 firem ze 16 zemí světa.
Do soutěže Grand Prix bylo přihlášeno 64 exponátů , z toho do GP Techagro 45, GP Animal Vetex 5 a do GP Silva Regina 14.Vedle cen Grand Prix byly předány i ceny mediálních partnerů – týdeníku Zemědělec, časopisů Farmář, Úroda, Náš chov, Mechanizace zemědělství a Lesnická práce.
Komplex tří výstav byl doplněn i o doprovodné programy. Nevládní agrární organizace se sešly 26. a 27. března a jednaly na téma Budoucnost zemědělství v jednotlivých zemích ve vztahu k rozšíření a revizi společné zemědělské politiky a výsledkům jednání Světové obchodní organizace. Pozvání přijali zástupci agrárních nevládních organizací ze 25 zemí EU, zástupci evropských organizací COPA, COGECA, CEA, GEOPA a zástupci Bulharska, Rumunska, Ruska, Švýcarska, Ukrajiny, Turecka i ze zámořských zemí.
Středoevropský kongres veterinárních lékařů se uskutečnil 27. – 28. března na téma Veterinární medicína po vstupu do EU.
V neděli 28. března proběhl seminář Změní českou myslivost vstup ČR do EU? 29. 3. se věnovala problematice kůrovce v roce 2004, 30. 3. se diskutovalo o lesnické legislativě, především o omezování hospodaření v evropských lesích. Součástí tématu bylo i setkání odborníků na téma O obchodu s reprodukčním materiálem. Významné setkání se uskutečnilo ve školním areálu MZLU ve Křtinách, kde se setkali zahraniční experti, kteří pracovali na různých projektech ve světě – České lesnictví ve světě. Posledním tématem byla Situace s jehličnatým řezivem v Evropě a typech certifikací dosud používaných v ČR (1. dubna).
Většina novinek a zajímavých exponátů byla zaměřena na velké zemědělství, ale i zahradnický sektor a údržba veřejné zeleně si mohla najít několik zajímavostí. Zde ván nabízíme malý výběr.
* Odra RE (Aqua Industrial, s. r. o.)
Pásový zavlažovač Odra bez olejového pohonu. Vlastní pohon je zajištěn vodní turbínou s automatickým tlumeným vypínáním. Cena 250 000 Kč.
* Zahradnické zaplavovací stoly (Elmo-Plast, s. r. o.)
Provedení stacionární a s pojezdem. Představují maximální využití pěstitelské plochy skleníků a fóliovníků. Automatická regulace dodávky vody. Jedná se o stavebnicovou konstrukci s vysokou variabilitou. Předností je snadná manipulace.
* Stacionární závlaha ( Elmo-Plast, s. r. o.)
Polyetylenové trubky, pozinkované a kompletující díly a postřikovače z barevného kovu. Jedná se o lehkou stavební konstrukci stavebnicového provedení s jednoduchou a rychlou montáží a demontáží. Rozvody prům. 50, 63, 75 a 90 mm, délka závlahové větve do 350 cm, možnost přihnojování rozpustnými hnojivy.
* Nová ramena Multis (Francotcheque Agricole, spol. s r. o.)
Nový typ ramene pro nesené postřikovače od firmy Berkhoud-Multis, které jsou určeny především pro pěstitele zeleniny.
* Krystalon™ (Hydro Czech Republic, s. r. o.)
Vodorozpustné hnojivo špičkové kvality. Cena 0,5 kg balení je 80 Kč.
* Ohřívač vzduchu AGA 45, 75 (Konsta, s. r. o.)
Holandská firma Thermobile vyvinula jako novinku přímotopné ohřívače vzduchu nižších výkonů, určené zejména pro zemědělství k vytápění drůbežáren, stájí a skleníků. Palivem je ZP, PB. S nasáváním čerstvého vzduchu do hořáků.
* Drážkovač zeminy TR 50/6 (Laski, spol. s r. o.)
Drážkovač usnadňuje výkopové práce při pokládání závlah a elektroinstalací do zahrad, parků apod.
* Fréza na pařezy (Laski, spol. s r. o.)
Fréza se dodává ve třech základních typech: F 450 AE, FZ 500 – závěsná fréza, F 500 H – hydraulická fréza.
* Trávní směsi (OSEVA, AGRO Brno, spol. s r. o.)
Špičkové trávní směsi jsou míchány z nejlepších trávníkových a polních odrůd holandské firmy Zelder. Deset základních směsí uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky. Celý proces výroby směsi podléhá důsledné kontrole. Cena za kilogram směsi se pohybuje v rozmezí 45 – 95 Kč.
* Samochodný kombajn na sklizeň hroznů ERO (Oslavan, a. s.)
Samochodný sklízecí kombajn hroznů ERO je vyroben pouze z německých komponentů a splňuje ve všech směrech nejvyšší nároky kladené na tento stroj, který je schopen se přizpůsobit veškerým změnám podmínek ve vinici.
Veškeré ovládací jednotky jsou sestaveny s ohledem na jednoduchost a obslužný komfort.
* Malotraktor Tomo Vinkovič, nová řada PRIMA 800 (Prodag Zlín, s. r. o.)
Nová řada PRIMA 800, 30 – 50 Hp se dodává v kloubovém a pevném provedení s předním hydraulickým závěsem, servořízením a výkonnou hydraulikou. Předností je i moderní design a pohodlné ovládání.
Je vhodný jako nosič pro postřikovače, rozmetadla, mulčovače, rotavátory a další zemědělskou, komunální a lesní techniku.
* Toro Groundsmaster 3500-D (Profigras, s. r. o.)
Toro Groundsmaster 3500-D je revolučně řešená sekačka s třemi samostatnými rotačními žacími jednotkami Contour(TM) Plus. Plovoucí žací jednotky jsou přesouvatelné do strany a vynikají schopností precizního kopírování povrchu bez poškození trávního porostu.
Stroj je poháněn přeplňovaným motorem Kubata® o výkonu 24,5 kW, který mu společně s hydraulickým systémem pojezdu zajišťuje vysoký výkon i v náročných terénech bez nežádoucího prokluzu.
* AR-72 Babyjet (Seco Group, a. s.)
Žací stroj, který je určený pro údržbu menších trávních ploch. Jedná se o jednoúčelový mulčer s možností dovybavení sběracím košem na posekanou trávu nebo bočním výhozem.
* AC-92 Crossjet Super (Seco Group, a. s.)
Terénní žací stroj určený pro sečení udržovaných i neudržovaných trávních ploch na rovinách a svazích do 18 0.
Záběr sečení je 920 mm, výška sečení 50, 60, 75 a 90 mm.
* Granulační linka (Agroing Brno, s. r. o.)
Granulační linka na výrobu dřevěných pelet z pilin nebo rychle rostoucích dřevin včetně šrotovací linky a balení do pytlů nebo obřích vaků s možností doplnění o sušárnu.
* Strojový program Jenz na zpracování biomasy – štěpkovač Jenz HEM4207 s traktorem Fendt Vario (Karlow – Karlshof, a. s.)
Program Jenz obsahuje profesionální štěpkovač a drtič (mobilní i stacionární) i vysoce výkonné bubnové třídiče, mísicí překopávače a přídavné drtiče pro kompostárny/obce.
Karlow – Karlshof nabízí především poradenství (logistika a technologie) a stanoví individuální řešení podle potřeb zákazníka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *