Autor
Kategorie:
Nezařazené

Svatba a květina

Ke svatbě, která patří mezi nevýznamnější události života, patří květiny a to nejen ve formě svatební kytice pro nevěstu a maminky, ale i jako ozdoba drůžiček, korsáže do klop, na šaty, jako čelenky apod., ale i na celkové zkrášlení prostředí.

U nás mezi nejžádanější květiny patří stále růže, ale postupně nevěsty přecházejí ke kombinovaným kyticím. Velmi zajímavá aranžmá mohou být z máků v pastelových barvách nebo růží v kombinacemi s dalšími květinami, jako jsou Eustoma, Trachelium, Celosia, Astilbe nebo Bouvardia. V každé kytici by měl být květinový jednotící prvek.
Pro drůžičky se doporučují jednoduché malé kytičky nebo třeba malý košíček s pestrobarevnými květy.
Pro jarní svatbu se hodí kombinace modré sasanky, modřence, gypsofily, vše doplněné větévkami eukalyptu a fíkusu pumila. Svatba v létě může být laděna do žluté barvy – žluté květy slunečnice v kombinaci se žlutými růžemi, doplněné listy parožatenky. Stále více populární je kombinace oranžové a červené barvy. V kombinaci se zelenými listy Aspidistra a pšeničních klasů vznikne moderní, extravagantní svatební kytice, vhodná nejen pro svatbu na podzim. K zimnímu období dobře ladí biedermeierovská kytice z bílých růží a bílých květů snědku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *