Autor
Kategorie:
Nezařazené

Snadné pěstování květin, orchidejí, zeleniny a hub

V tomto případě těžko můžeme hovořit o nové, neznámé knize. Možná, že mnozí čtenáři si vzpomenou na brožovanou publikaci, vydanou před mnoha lety. Dnes držíte nové, rozšířené reprezentativní vydání.

Skoro to vypadá, že chce spolu s autorem slavit dvacet let od patentového řízení. Dobrá myšlenka se však, přes právní ochranu, stala lákadlem pro mnoho dalších podnikavců, kteří , na rozdíl od autora, se snaží zbohatnout na cizí myšlence.
Publikace seznamuje čtenáře s principem samozavlažovacích květináčů, které nemusí mít pouze tradiční obdélníkovitý tvar. Mohou se vyrábět z plastů, ale také keramické, sklolaminátové nebo vložku je možní místit do velké dřevěné nádoby – kontejneru, který je upraven tak, aby voda neprosakovala.
Mnozí si myslí, že samozavlažovací nádoba plní pouze roli pomocníka tam, kde není dostatek času na zalévání rostlin nebo je vhodný pro dobu pobytu mimo domov. Naopak, tento květináč, je-li ve vhodném provedení se může stát i velmi hezkým bytovým doplňkem
Nemusíte se však spoléhat pouze na výrobce, ale při troše zručnosti si můžete vyrobit samozavlažovací květináč sami, podle vaší potřeby. Rady tohoto typu najdete v předkládané publikaci.
Kniha upoutá barevnými okraji stánek, které nejsou samoúčelné ale napomáhají rychlé orientaci:
 zelená – všeobecné rady a informace
 oranžová – praktické rady – pokojové rostliny
 růžová – orchideje jako pokjové rostliny
 modrá – venkovní rostliny
 hnědá – pěstování hub na dřevě
 zelená – rejstřík.
Na principu samozavlažování můžete pěstovat pokojové epifytní rostliny na epifytním kmenu, který vnese do bytu kus tropické přírody.Ještě větší raritou jsou samozavlažovací kameny na kterých se dá dokonce pěstovat i smrček.
Moderní samozavlažovací květináče mají zabudovaný vodoznak, který upozorňuje na výšku spodní vody.
Láká vás pěstování penízovky sametonohé? Potom zkuste nový způsob na dřevě se samozavlažováním. Možná, že se vám odvděčí velkou úrodou penízků.
Abecedně řazení rostlin usnadňuje práci s knihou. V krátkém popisu najdete základní informace.
Tomáš Syrovátka: Snadné pěstování květin, orchidejí, zeleniny a hub. Vydaly Euromedia Group – Knižní klub a Ikar v Praze roku 2000 jako svou 1086. publikaci. Počet stran 144. Vydání první.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *