Sklizeň vánočních stromků se na Valašsku opozdí

O téměř tři týdny později než loni zahájí společnost Městské lesy a zeleň ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku výřez vánočních stromků. Lesníci s prací začnou později kvůli tomu, že jehličnany jsou následkem dlouhodobého nedostatku vláhy náchylné k opadávání.

První výřez naplánovala společnost na první prosincový den. Z lesních porostů na okraji města lesní dělníci vytěží kolem 1500 mladých smrků, obvykle ve stáří do deseti let. Dalších 500 velmi kvalitních borovic vydá plantáž založená speciálně pro tento účel. K výraznému propadu dojde u smrků stříbrných a pichlavých, kterých se chystají vyřezat jen okolo 100 kusů. Příčinou je opět sucho, a jím způsobené malé přírůstky.
Většina vánočních stromků bude dána do prodeje ve Valašském Meziříčí. Pouze menší část by se měla prodat na Přerovsku. Společnost Městské lesy a zeleň však uvažuje také o dovozu vánočních stromků. jedle kavkazské z Dánska.
U vlastní produkce společnosti by se cena jednoho vánočního stromku neměla proti loňsku příliš měnit. Rozdíl by měl činit nejvýše několik korun.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *