Setkání zástupců firmy LUWASA® ve Švýcarsku

V loňském roce se znovu uskutečnilo setkání obchodních zástupců, prodejců ale i pěstitelů hydroponických rostlin. Sídlo firmy Interhydro AG se nachází nedaleko Bernu v Allmendingen, přímo navazuje na „ Vatter Gartencenter“. Byl to právě zde před téměř 50 lety Gerhard Baumann, který předvedl jako jeden z prvních hydroponický pěstební systém pro pokojové rostliny, pěstované bez půdy v keramzitu a živném roztoku.

Od té doby hydroponické pěstování rostlin překonalo řadu těžkostí. Bylo třeba najít nejvhodnější substrát ( s nejlepšími kvalitativními i estetickými vlastnostmi ), bylo třeba najít nejvhodnější systém výživy. Řada výživářských pokusů bylo třeba ke zjištění optimálních poměrů živin. Dnes jsou již známé požadavky různých rostlin na zrnitost substrátu. Pro pěstování se již také používají směsi keramzitu se zeolitovými minerály. Použití iontovýměnných hnojiv na bázi LEWATITU přispívají k úplnému zjednodušení péče o hydroponické rostliny. Hnojivo se dávkuje přibližně na 3 měsíce, při každé zálivce dojde k výměně iontů. Problém dávkováním případně s přehnojením odpadá. Díky velmi snadné péči, naprosté čistotě a zvýšené odolnosti hydroponických rostlin vůči nepříznivým podmínkám, si hydroponie udržuje trvale svou pozici v oblasti květinové výzdoby interiérů.
Setkání se účastnila řada zástupců a zahradníků z tradičních evropských zahradnických zemí. V tomto ročníku byli nejvzdálenějšími účastníky prodejci z Jihoafrické republiky. Z postkomunistických zemí jsme jedinou s dlouholetým zastoupení. Všechny nádoby a potřeby z široké nabídky švýcarské firmy je možné u nás (MATOUŠ-zahradnictví, Průhonice) zakoupit.
Firma LUWASA® ve svých objektech předvedla celou řadu nových sérií nádob pro hydroponické i v půdě pěstované rostliny. Všechny série se vždy vyznačují vysokou kvalitou. Nové série pak reagují na moderní trendy výzdoby interiérů. Rozšířenou barevnou škálu představila u plastových nádob VISION s metalickými barvami. Sortiment keramických nádob je obohacen o nové skupiny (Eleganza, Porto) a nové tvary se objevily mezi nerezovými nádobami ( Noblesse Twin a Wave). Do nabídky jsou zařazeny také moderní plechové plechové nádoby Mekong v různých tvarech patinované do mědi nebo zinku.
Mezinárodní LUWASA-meeting pak pokračoval na moderní seminářové lodi „Schilthorn“ na Thunském jezeře uprostřed bernských alp. První příspěvek měl ředitel UBS AG v Bernu pan Jürg Stucki, který hovořil o možnostech financování zahradnické produkce a služeb. Druhý příspěvek měl vedoucí obchodu firmy Interhydro AG, Erich Christen o vlivu rostlin na člověka. Poslední příspěvek na téma Moderní výzdoby interiéru měl pan Alex Massmann z firmy Green Consult, z německého Osnabrücku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *