Samyco Satalice: houby kompletně

Satalická pěstírna Samyco, spol. s r. o., dodává houby na náš trh již osmnáctým rokem. Zpočátku v jejím sortimentu převažovaly žampióny, ale k jejich pěstování je potřeba dobře klimatizovaných prostor, a tak v poslední době uvolňují místo šiitake a hlívě ústřičné, jejichž teplotní optimum je o něco vyšší.

Společnost se však nevěnuje jenom pěstování – houby také vykupuje a zpracovává. Po důkladné vizuální a chemické kontrole se v Satalicích houby suší nebo mrazí, a to jako plátky, kousky i celé plodnice, samostatně nebo obalované, ve směsi na smaženici apod. A nejen to. Sortiment firmy čítá i další produkty z hub – nakládané na různé způsoby, houbová koření, drtě a extrakty, které jsou určeny k užívání jako doplněk stravy. Na své si přijdou i zájemci o domácí pěstování, od firmy Samyco lze získat také pěstební substráty, sadbu a samozřejmě i dobrou radu.
O tom, že houby a produkty z hub mají mezi zákazníky stále vyšší oblibu není pochyb. Vždyť pravidelná konzumace hub zvyšuje celkovou vitalitu organismu a odolnost proti virovým infekcím, snižuje hladinu cholesterolu v krvi, působí proti, alergiím, chrání před vysokým krevním tlakem a může nahradit nedostatek některých vitamínů. Na stoupající poptávku reagovali i sataličtí pěstitelé – dlouhou dobu velmi úspěšně fungovala firemní prodejna v pražském obchodním domě Kotva (tu nyní od dubna nově vystřídala provozovna v Lipové ulici) a společnost provozuje také internetový obchod.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *