Pražský summit NATO a květiny

Sumit NATO byl především o mluvě vojenské, strohé, chladné, ale svoje malé místo si zde našla i květinová aranžmá. Dneska zvláště, kdy nám řinčí zbraně v Iráku, si těžko dovedeme představit, že svoji malou, ale významnou roli sehrály i květiny.

Architektonické studio Cabani Production, jež zajišťovalo komplexní interiérový design restauračních prostor a sálů pro jednání nejvyšších představitelů a ministrů členských zemí NATO a pozvaných zemí, dalo příležitost našim floristům, kteří se zhostili tohoto náročného a prestižního úkolu výzdoby v Kongresovém centru Praha (KCP) na výbornou.
Hlavní jednací a konferenční prostory a sály KCP Praha, které byly přístupné kamerám žurnalistů ze všech možných koutů světa, nebyly vybaveny žádnou květinovou výzdobou. Naproti tomu se pořadatelům pražského summitu přece jenom podařilo květinami osvěžit některé prostory, kde se po jednáních delegáti zdržovali.
Na výzdobě KCP spolupracovalo sedm floristů z týmu Floral Studio Klapka,kteří po tři dny pracovali intenzivně a nepřetržitě na místě. Základem práce byla speciální kovová konstrukce, kterou podle návrhu Ing. Michala Klapky zhotovili umělečtí kováři z Prahy. Tato konstrukce byla umístěna v sálech pro prezidenty a ministry. V dalších prostorech byly nosné prvky dřevěné, ve kterých zazářily jasnou červenou čerstvé Poinsettia od severočeských pěstitelů
Celkem bylo použito na výzdobu restauračních prostor a zhotovení velkých dekorací do
obou sálů na 3000 kusů řezaných květin a zeleně – např. 250 květů Anthurium, 600 Gerbera, 500 Rosa a 150 Phalaenopsis a řada dalších krásných květů, dodaných ze sortimentu velkoobchodu Tulipa Praha – jako Hydrangea, Eucharis, barevné Zantedeschia.
Každý z presidentů nebo ministrů měl na stole vedle svého komunikačního zařízení malou floristicky zpracovanou vázičku Oasis Primavera s jedním květem bílé Phalenopsis.
V sále pro jednání presidentů byla centrální bohatá květinová dekorace, laděná do teplých tónů žluté a oranžové, zjemněných lososovou a bílou, mezi němi prokukovala svěží zelenožlutá až zelená, s několika modrými akcenty Hydrangea, zarámovaná bohatým límcem z Gypsophila. Celý sál byl laděn do modra, a tak byl požadavek na jistou pestrost květinové výzdoby, v tomto jinak monotónním okolí.
V sále, kde jednali ministři, s okny směřujícími na Prahu, ozdobenými symbolickými siluetami hlavních pražských památek, byl prostor mezi jednacími stoly rozvlněn, jako kdyby vlny na Vltavě, znějící dozvukem stovek píšťal varhan z pražských chrámů, naladěných do durových akordů symbolizovanými veselými barvami květů, tryskajících z těchto píšťal vzhůru, připomínaly dynamiku celého našeho věku, vývoje společnosti, a procesů, kterými prochází.
„Šplouchání“ našeho květinového řečiště však mohlo vystupovat jenom omezené výše, do takové, aby delegáti mohli na sebe přes tento souzvuk dobře vidět.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *