Autor
Kategorie:
Nezařazené

Podzimní svátek Flory Olomouc

V prvním říjnovém týdnu si na olomouckém výstavišti Flora dají dostaveníčko pěstitelé ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků. Zdejší pavilony i venkovní areál budou totiž ve dnech 3. - 6. října patřit největší podzimní akci Výstaviště Flora Olomouc, výstavě Hortikomplex 2002.

Už tradičně bude i letošní 7. ročník výstavy doprovázen další zajímavou akcí pro zahradníky a zahrádkáře – Podzimními zahradnickými trhy. Organizátoři z olomouckého výstaviště společně se spolupořadateli z Ovocnářské unie ČR a Zelinářské unie Čech a Moravy hodlají návštěvníkům výstavy Hortikomplex i letos nabídnout to nejlepší, čím se pěstitelé v České republice v oboru ovocnářství a zelinářství mohou pochlubit. Expozice ovoce a zeleniny zcela zaplní přízemní prostory největšího výstavního pavilonu A. A jak napovídá název doplňující speciální přehlídky v pavilonu H – Zelenina jako okrasa – tvůrci letošního Hortikomplexu se nesoustředí pouze na užitkové vlastnosti oblíbené potraviny, ale výstava má také vyzvednou i její estetickou hodnotu.
Galerie pavilonu A bude už tradičně vyhrazena pěstitelskému umění členů Českého zahrádkářského svazu a zajímavým expozicím nejmladší generace domácích pěstitelů ze zahradnických a specializovaných škol.
Racionální výživě a ekologicky pěstovaným plodinám – tedy zdravému způsobu života, na které je v dnešní době kladen stále větší důraz, chtějí pořadatelé zasvětit pavilon E.
Výstavní pavilon G a venkovní areál výstaviště oživí v rámci Podzimních zahradnických trhů stánky desítek prodejců s pestrou nabídkou výpěstků ovocných a okrasných dřevin, květin, semen, výrobků, potřeb a pomůcek pro zahradničení.
Hortikomplex dává prostor nejen výstavním a prodejním aktivitám, ale také odbornému a kulturnímu programu. Vedle soutěží o nejlépe řešenou expozici, výpěstek a kolekci výpěstků čekají na zájemce ukázky z aranžérské soutěže v podzimní vazbě.
Zážitek z výstavy a trhů si mohou návštěvníci zpestřit ještě návštěvou sbírkových skleníků a botanické zahrady.
Areál Výstaviště Flora Olomouc bude v době konání výstavy od 3. do 6. října otevřen denně od 9.00 do 18.00 hodin, poslední den do 17.00 hodin.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *