Autor
Kategorie:
Nezařazené

Pěstitelé pozor – na našem trhu je nový kvalitní přepravní obal

České zboží do českých obalů! I tak by se mohl nazvat příspěvek o novém přepravním obalu od českých výrobců. Že se nejedná o nováčky na obalovém trhu svědčí loňské vynikající ocenění na českém i mezinárodním poli. Je vidět, že společnost chce v nastoupené cestě pokračovat, takže i letos si sáhli po ocenění Obal roku 2001.

Kdo a co nabízí
Česká společnost KP Market ze Znojma ve spolupráci s dalším českým výrobcem Alfaplastik Bruntál vyvinula nový typ přepravky určené nejen pro sběr, skladování a distribuci, ale především i pro konečný DISPLAY prodej ovoce a zeleniny.
Prvním impulsem vývoje této přepravky byla poptávka předních potravinářských řetězců v ČR po vhodných přepravních obalech, které by vyhovovaly všem jejich i evropským parametrům a byl k dispozici v dostatečném množství. V konečné podobě přepravky společnost KP Market zúročila výsledky z podrobné analýzy požadavků trhu společně se zkušenostmi z používáním předchozích typů. Ihned po uvedení na trh se přepravka velice rychle prosadila a mezi její hlavní odběratele se řadí řetězec DELVITA a její dodavatelé ovoce a zeleniny.

Technické vlastnosti :
rozměr 600x400x240 mm
hmotnost 1950 g
nosnost 20 kg
objem 44 l
tep. odolnost – 40 až + 80 C
materiál HDPE
recyklace 100 %

Přepravka E-6423 je konstrukčně tvořena tak, aby byla plně kompatibilní se staršími typy přepravek OZ 15, OZ 10 nebo RPE a zároveň s EURO typy EPS. Vzájemná kompatibilita přepravních obalů přináší značnou úsporu nákladů během všech procesů manipulace :
* úspora nákladů při třídění přepravních obalů
* rychlejší manipulace
* neomezení technických vlastností jednotlivých přepravek
– pevnost stohu
– bezpečnost stohu
– zamezení možného poškození obsahu
Hlavní předností a novinkou přepravního obalu jsou odtokové kanály na vnitřním straně dna přepravky pro odvod nečistot vně přepravky s maximální zábranou průtoku nečistot skrz stoh. Opatření pro případné vyřazení pouze jedné přepravky vykazující zdroj nečistot ze stohu namísto celého stohu, který by byl znečištěn resp. znehodnocen volným průtokem nečistot. Tuto vlastnost ocení, z hlediska značné úspory nákladů, dodavatelé ovoce a zeleniny během zásobování potravinářských řetězců.
Přepravka E-6423 se pyšní novou konstrukcí :
* stejná obvodová výška a upravená konstrukce dna pro možnost stohování přepravek s poloviční podstavou
* maximální ventilace k uchování kvality obsahu při transportu a skladování
* úchyty na delších stranách pro snazší manipulaci
* úkos dna přepravky zabraňující jejímu prohybu při přeložení
* hladká povrchová úprava zabraňující otlakům a znehodnocení obsahu
* je opatřena prvky pro uchycení automatickými zakladači
* přepravku lze volitelně až na 6 místech opatřit speciálním povrchem pro značení a snadné odnímání samolepících etiket nebo povrchem pro potisk případně prolis loga.
Přepravka E-6423 se díky své vyztužené konstrukci vyznačuje minimální životností 5 let, která významně snižuje náklady na převážený 1 kg obsahu tj. cca 0,05 Kč a zvyšuje konkurenceschopnost převáženého obsahu.
Přepravka je vyráběna z plně hygienického materiálu, vhodného pro přímý kontakt s potravinami, a je nabízena v mnoha barevných variantách pro docílení „reflexního“ zvýraznění obsahu při finálním prodeji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *