Patiola – obří minimaceška

Firma Syngenta Czech přichází na náš trh s úplně novým typem macešky. Zatím jsou na našem trhu dostupné tyto skupiny violek: - obří (série Colossus) - velkokvěté (série Delta) - velkovýsadbové (série Skyline) - mini (série Rocky) - převislé (série Alpine)

Od této sezóny mohou pěstitelé svým zákazníkům nabídnout něco navíc – sérii Patiola, jejíž název vznikl spojením dvou slov: patio a viola, čímž je naznačeno její hlavní určení. Je velmi vhodná pro osazení květináčů, kontejnerů, nádob, ale i závěsných květináčů a na bordury záhonů. Tato maceška spojuje přednosti velkých macešek i minimacešek dohromady: má výrazné květy v pěti atraktivních barvách, velmi dobře odnožuje, bohatě nakvétá, intenzivně voní, zůstává kompaktní a je velmi raná. Je také velmi odolná k nepříznivému počasí.
Díky všem těmto vlastnostem získala série Patiola na holandské burze cenu Dutch FloraHolland pro nejslibnější novinku nadcházející sezóny.
Violu Patiola můžete pěstovat jak k podzimnímu, tak i k jarnímu prodeji. V obou případech uspokojí jak požadavky pěstitele na bezproblémovou krátkou kulturu, tak i nároky prodejce na dlouhou životnost a dobrou prodejnost. V neposlední řadě potěší i konečného spotřebitele.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *