Odešel Ing. Čestmír Tvrzník

Ve věku nedožitých 66 let opustil naše zahradnické řady Ing. Čestmír Tvrzník. Zemřel 15. 4. 2007 po krátké těžké nemoci.

Ing. Čestmír Tvrzník se narodil 24. 8. 1941 v Letařovicích v Podještědí. Vystudoval SZTŠ v Mělníku a po maturitě v roce 1959 nastoupil do Komunálních služeb města Liberec, kde působil do roku 1960, kdy nastoupil na základní vojenskou službu. Po jejím skončení se stal mistrem odborného výcviku na Odborném zahradnickém učilišti v Liběchově. Při zaměstnání vystudoval Vysokou školu zemědělskou v Lednici na Moravě, kterou ukončil v roce 1968. Od 1. 9. 1969 až do odchodu do důchodu v roce 2006 působil jako pedagogický pracovník na Zahradnické škole v Mělníku (dnes Vyšší odborné škole zahradnické a Střední zahradnické škole v Mělníku).
Ing. Čestmír Tvrzník se celý život věnoval přípravě a výchově budoucích zahradníků a floristů. Svým laskavým příkladem ovlivnil dvě generace studentů v jejich lásce ke květinářství, ochraně rostlin a především floristice. Předal jim své bohaté zkušenosti během praktického výcviku. Pod jeho vedením získávali studenti řadu ocenění na předních českých vazačských soutěžích jako např. Děčínská kotva. Přestože byl důsledný, byl vždy příjemný a mezi studenty oblíbený. Také v rodinném životě byl znám jako spořádaný manžel, tatínek a dědeček. V mládí se aktivně věnoval sportu.
Ing. Čestmír Tvrzník se zapsal mezi významné učitele na Vyšší odborné škole zahradnické a Střední zahradnické škole v Mělníku, zanechal po sobě mnoho dobré práce v zahradnickém a floristickém školství. S úctou se skláníme nad jeho památkou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *