Ochutnávka Vintage Glamour

Holandská květinová kancelář tradičně pořádá mnoho předváděcích akcí nejen pro floristy, ale také pro novináře s cílem seznámit co nejširší veřejnost s novinkami a novými trendy. Zářijová ochutnávka zimní květinové inspirace Vintage Glamour s vánočními aranžmá pro rok 2006 se uskutečnila v prostorách obrazové galerie Zlatá husa na Praze 1. Šance ukázat možnosti tohoto stylu byla svěřena do rukou mladého nadějného floristy Zdeňka Kupilíka.

Zdeněk Kupilík se narodil v roce 1985 a řadí se k mladé nadějné generaci českých floristů. Jeho profesionální dráhu předurčilo studium na Střední zahradnické škole v Mělníce, kde se zaměřil na vazačský a aranžérský obor. Absolvoval mnoho floristických kurzů a předváděcích akcí. Praktické zkušenosti získával také u zkušených floristek jako jsou Jarmila Pejpalová či Růžena Bubeníčková. Jeho píle byla završena i úspěchem v soutěži Děčínská kotva v roce 2003, kde obsadil druhé místo. Své poznatky a dovednosti předává dál formou lektorské činnosti.
Jeho práce se vyznačuje typickými lineárními a grafickými prvky se smyslem pro linii a detail. V květinových dekoracích dává přednost studeným odstínům pudrových barev v kombinaci s se zlatými a stříbrnými odlesky. V interiérovém designu rád kombinuje černou s bílou nebo červenou. Mezi jeho květinové favority patří Zantedeschia, Hydrangea, Eucharis, Anthurium a Eremurus

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *