Novinka na českém trhu od firmy Agroservis Pavel Šálek

Firma Pavel Šálek, výrobce čtyřkolých malotraktorů a jejich příslušenství působící na českém trhu již devět let, představí v rámci letošního Techagra v Brně svoji novinku - malotraktor MT8-232 s kabinou.

Poté, co jsme v minulém roce uvedli na trh malotraktor s přední řiditelnou nápravou typ MT8-232 jsme ihned začali pracovat i na vývoji kabiny. Hlavní důraz byl kladen na prostor, dobrou viditelnost, pohodlí řidiče a samozřejmě design.
Uspořádání kabiny je klasické. Uprostřed vlevo je páka řazení převodových stupňů a vedle ní po pravé straně je páka reverzace. Řazení vývodového hřídele se nachází po levé straně sedačky řidiče a po pravé straně sedačky je páka uzávěrky diferenciálu zadní nápravy. Sedačka řidiče je mechanická-odpružená pomocí plynových vzpěr. Přístrojová deska je esteticky zpracovaná a dominuje jí digitální počítadlo motohodin se soustavou kontrolek. Na přístrojové desce jsou umístěny ovládací páky směrových světel a světlometů. Po levé straně přístrojové desky se nachází ovládací páky hydrauliky, a po pravé straně ovládání ručního plynu. Na podlaze jsou klasické pedály v obvyklém rozmístění. Nahoře nad čelním sklem jsou ovladače ventilátorů větrání, stěrače a na přání budeme montovat autorádio a topení.
Vlastní malotraktor MT8-232 je osazen čtyřdobým vznětovým, vzduchem chlazeným motorem Lombardini o výkonu 22 nebo 30 k vybaveným elektrostopem (do budoucna připravujeme tříválcový vodou chlazený motor o výkonu 22 k)
Převodovka je čtyřstupňová, plně reverzovatelná s možností plazivé rychlosti. Náhon je na všechna pojezdová kola s vypínačem kol zadních.
Uzávěrka diferenciálu je u obou náprav.
Možnost zařazení vývodového čepu při zařazení obou náprav.
Otáčky vývodového hřídele 1000 n/min.
Řízení je hydraulické s jedním hydraulickým válcem.
Brzdy jsou bubnové.
Zadní tříbodový závěs ISO1 je ovládán hydraulicky.
Sedadlo řidiče je odpružené.
Malotraktor je osazen pneu 7.50×16 nebo trávníkovými pneu.
Dva vnější okruhy hydrauliky.
Malotraktor je možné vybavit předním univerzálním hydraulicky ovládaným závěsem.
Na Techagru představíme ještě jednu novinku, kterou jsme uvedly na trh minulý rok – čelní nakladač ND-065 aplikovatelný na traktor MT8-232.
Kdo navštíví Techagro, je srdečně zván do našeho stánku v pavilonu A .

Malotraktor je určen pro toho, kdo má zájem o snadné ovládání za současného maximálního využití výkonu při různém nasazení. Nový typ by mohl potěšit také zákazníky používající traktor v těžkých podmínkách, protože trubkový rám malotraktoru je pevnější než kloub u traktoru kloubového.
V současné době naše firma již pracuje na dalších technických úpravách malotraktoru, jako je zvýšení možnosti volby převodových stupňů a nového designu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *