Nové držáky pro svatební kytice

Jsou okamžiky v životě, kdy je na místě přidat na kvalitě a intenzitě a dát věcem patřičný ráz a důstojnost. Bezpochyby takovým okamžikem je pro většinu šťastných dívek, budoucích nevěst – jejich první svatební obřad. Většina nevěst v současné době dbá na co nejlepší, nejveselejší a nejoriginálnější průběh svojí svatby, jsou přitom i takové nevěsty, které se zajímají velice intenzivně i o svatební floristickou výzdobu a její sladění se šaty, interiérem, či charakterem svatby.

A tak se stává, že v některých prostorech, především na zámcích a v prostředí honosných sálů či barokních kostelů se konají velké a honosné svatby klasického typu a pojetí, kde má svatební floristika vysoce dekorativní charakter.
Svatební kytice pro tyto svatby jsou většinou klasicky vázané, mohou být i veliké a honosné z velkých květů. Nicméně se i pro takové příležitosti může floristovi, který je tvůrcem svatební květinové výzdoby a svatební kytice stát, že nevěsta bude potřebovat kytici bohatou , nebo naopak relativně malou, kulatou, kompaktní, nejlépe vypichovanou do držáku. Ale vzhledem k charakteru svatby a prostředí, kde se koná, nemusí být zrovna samotné držáky svatebních kytic, které běžně známe, bez složité úpravy držadla , právě těmi nejvhodnějšími pomůckami, z hlediska tvaru a bílého materiálu jejich držadla.
Jistou pomoc v tomto smyslu nabízí nové exkluzivní držáky svatebních kytic, se kterými přichází na trh firma Smithers Oasis, označené názvem Elegant.
Jsou to držáky s relativně objemným prostorem košíčku , v němž je umístěna pěnová hmota, který je naspodu uzavřený, a má na povrchu vyprofilované stylizované listy, které jakoby uzavírají tento zajímavý kalich. Vlastní držadlo je elegantního tvaru, na spodu zakončené ozdobnou kuličkou. Celý držák svatební kytice má exkluzivní povrchovou úpravu v metalizované zlaté nebo stříbrné barvě. Kalich není třeba zespodu zakrývat listy, stačí zaranžovat pouze vrchní část kalichu z kvalitních a atraktivních květů, které tvoří s celým držákem potom jeden harmonický celek.
Bezpochyby se tento nový držák svatební kytice může stát oblíbeným prvkem stylových a romantických svateb.
Druhou novinkou z oblasti pomůcek pro svatební floristiku od firmy Smithers Oasis je držák svatební kytice Oasis Lady Plus. Na první pohled velmi připomíná starý dobře známý Lady1.
Držadlo je malinko na spodu zaoblenější . Hlavní pokrokovou inovací tohoto nepostradatelného pomocníka je způsob, jakým je držadlo rozděleno do dvou částí, kde je spodní díl – kryt odnímatelný, a při jeho sejmutí se objeví uvnitř držadla protáhnutá část pěnové hmoty, která v kuse souvisí s vrchlíkem, který slouží pro vypichování květin. Znamená to, že s držákem Lady Plus má florista možnost svatební kytici, kterou si může připravit třeba i dva dny před svatebním obřadem, postavit vypíchanou do úzké nádoby s vodou, a pěnovou hmotu naspodu vložit do vody. Tímto způsobem získají květy přívod vody, a budou až do svatebního dne v perfektním stavu a kondici. V svatební den je potom možné po uzavření například i bílé plastové držadlo dozdobit např. stuhou nebo listy, či jiným způsobem, nebo zabudovat do jiné konstrukce tak, jako se používají normální svatební držáky.
Svatební držák Lady Plus dává také možnost nevěstě, aby si na slavnostním stole při hostině, nebo v době po svatebním obřadu mohla sejmout spodní část držadla a vložit kytici do vody, aby jí déle vydržela a více potěšila. Tato možnost prodloužení životnosti aranžované vypichované svatební kytice nebyla nevěstě do této doby vlastně jinak umožněna. Nyní mají nevěsty šanci se těšit ze svých květů ještě i v následujících dnech.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *