Nová posluchárna pro sto studentů

O tom, že vysokoškolskou posluchárnu mohou mít i na středních odborných školách přesvědčila mělnická SZaŠ a VOŠZa, kde během několika měsíců vyrostly přednáškové prostory s kapacitou sto míst. Pozemek, na kterém dnes stojí posluchárna, patřil sousední základní škole. Ta zde ještě do nedávna měla šatny pro žactvo, které však nesplňovaly požadavky studentů. Vedení SZaŠ navrhloZŠ vystavět náhradní nové šatny na jiném místě a získat tak prostor pro vybudování slušného přednáškového sálu.

Realizace celého projektu trvala pouhých pět měsíců. Architektonickým požadavkem bylo nenásilné začlenění stavby do veřejného parku, který celý školní areál obklopuje.
Při výběru nábytku pro studenty se kladl důraz na pohodlnost, dobrou viditelnost na čelní stěnu a také barevnou nadčasovost zařízení – čalounění, nátěry, PVC. Vybavení interiéru navrhoval Stanislav Němec (ekonom SZaŠ) ve spolupráci s Klárou Šebkovou (firma Intebo Šebek), která zároveň nábytek dodala.
Posluchárna je vybavena moderní audiovizuální technikou – systémem Creston, která řídí osvětlení jak celého prostoru, tak i jednotlivých částí, zatemňování, ozvučení, digitální video, visual presenter, DVD. Obsluha je snadná. Přednášející má k dispozici přenosnou dotykovou barevnou obrazovku, pomocí které je možné všechna zařízení ovládat, bez dálkového ovladače.Ke špičkové technice patří i data projektor, který škole věnovala elektrárna Mělník formou sponzorského daru. Místnost je plně klimatizována.
Stanislav Němec uvedl, že využití přednáškového sálu je mnohoúčelové. Kladně hodnotí spolupráci se stavební a nábytkářskou firmou, které odvedly kvalitní práci a byl na ně absolutní spoleh.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *