Autor
Kategorie:
Nezařazené

Nová organizace FloraHolland

Spojením Květinářské aukce Flora a Holandské květinářské aukce vznikla nová, silná obchodní organizace – FloraHolland, která zaměstnává 2700 zaměstnanců, její obchodní plocha dosahuje více než 1 mil. m2 a plánovaný roční obrat by měl dosáhnout 4 bil. DM. Spojení dvou hlavních aukčních partnerů se uskutečnilo 31. ledna 2001.

Spojení představuje kromě jiného i obchodování na čtyřech obchodních místech (Bleiswijk, Eelde, Naaldwijk a Rijnsburg) na 22 aukčních hodinách, nový dynamičtější obchodní a logistický servis pro široký okruh zákazníků, kteří zastupují všechny segmenty trhu. Postupně se bude investovat do jednotlivých aukcí a rozšiřovat okruh květin a rostlin.
Investice za 500 mil. NLG
Každé aukční centrum je vlastní jednotka, která bude do budoucna směrována k specializaci. Například v centru v městě Boskoop se podpoří komerční a logistický servis, stane se střediskem školkařské produkce a zároveň i centrálním kontrolním místem.
Během čtyřech následujících let FloraHolland plánuje proinvestovat 500 mil. NLG do rozvíjejícího se obchodu, zvláště do nového komerčního servisu, logistického systému a e-obchodu.
Tato zlepšení jsou nezbytně nutná, protože se očekává roční růst obratu o 3 až 5 %. Světová produkce květin a rostlin ukazuje nejméně tutéž cestu růstu. Další důležitý vývoj proběhne v rámci internacionalizace a profesionalizace.
26. září 2001 byl do funkce generálního ředitele jmenován Jacques Teelen, bývalý generální ředitel Holandské květinářské aukce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *