Není nic jednoduššího, než …

To tvrdí pan Jef Van Roey, otec stavebnicového systému Garsy Garden Systems, který najdete na ne jednom kruhovém objezdu v Nizozemí nebo Belgii, ale i na pěších zónách nebo na náměstích.

Nový výrobek byl poprvé představen odborné veřejnosti na výstavě Omnigreen v Belgii (Kortrijk) v roce 1999. Mnoho zájemců, především z řad pracovníků veřejné zeleně, se u exponátu pozastavila a podivovala se nad jednoduchostí konstrukce a možností výsadby a následné údržby.
Jaké bylo ale moje překvapení, když již následný rok se stavebnice přestěhovala z výstavních ploch do reality a nabídla nebývalé možnosti pro zkulturnění veřejných prostranství pomocí letniček, ale i výsadbou trvalek, které vytvořily zelené pilíře, které opravdu potřebují minimální údržbu. Bohužel, zálivku ano.
Svoje uplatnění nacházejí nejen ve městě, ale také v zahradní a krajinářské architektuře, kde napomáhají při tvorbě kreativních zahradnických variací.
Základní modul z galvanizovaného kovu je buď kulatého nebo hranatého tvaru. Jednoduché ukotvení se provádí pomocí středové osy, která zároveň slouží pro rozvod vody. Jednotlivá patra jsou oddělena proložkami z geotextilie Konické tvary jednotlivých segmentů umožňují dobrý růst vysazeného materiálu.
Podle místa a použití volíme výšku sloupu a jeho osazení, které může být buď z letniček jako sezonní ozdoba, nebo ze stálezelených trvalek a stálezelených rostlin okrasných listem, které vytvoří dlouhodobou – trvalou dekoraci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *