Největší foliák na evropském kontinentu

Pro milovníka tropických rostlin je zajímavou zastávkou na cestě do Berlína atrakce Tropical Island. Podle provozovatelů se jedná o největší tropický ráj dovolených v Evropě. Představte si největší samonosnou halu s výškou kupole 107 metrů a celkovou plochou 66 tisíc metů čtverečních. Tato atrakce slibuje volnou zábavu zcela nových rozměrů. Nabízí jedinečnou možnost krátké dovolené pod palmami nedaleko domova.

Teplota v hangáru, kde se původně vyráběly vzducholodě, je udržována díky podlahovému vytápění na příjemných 25 oC. Vlhkost se pohybuje mezi 40 a 60 %, což představuje nejen pro návštěvníky, ale i pro vysazené rostliny velmi příjemné klima. Komplexní kontrola vnitřních podmínek a závlahový systém garantuje dodržení různých potřebných teplotních zón. Nepřímé osvětlení kombinované s fóliovou střechou jižní strany zaručuje dostatek světla během dne i v průbehu zimních měsíců. Rostliny jsou tedy schopny růst a i pro návštěvníky dómu je zde velmi příjemně.
Voda je asi hlavním lákadlem pro běžného návštěvníka. Jsou zde vystaveny dvě obrovské vodní plochy – Jižní jezero s plochou tří tisíc metrů čtverečních a teplotou 28 oC, Laguna s plochou 1200 metrů čtverečných a teplotou 31 oC. Jejich čištění probíhá na základě použití nejnovější ozonové technologie. To zajišťuje kvalitu vody na úrovni pitné vody. Konstrukce bazénů nechali provozovatelé vyrobit z nerezové oceli, aby byla zajištěna hygienická nezávadnost. Voda nedosahuje větší hloubky než 1,35 metrů.
Menší z obou vodních ploch, Laguna, je vybavena vodopády. Díky tobogánům nabízí spoustu možné zábavy a slouží také jako relaxační plocha.
Při vstupu do Jižního jezera si můžete odpočinout na 200 metrech písečné pláže. Pro děti zde vybudovali dětskou část bazénu a pro dospělé je určena večerní zábava na podiu ostrova.
Dalším zážitkem je největší vnitřní deštný prales. Vysázeno zde bylo na 20 tisíc stromů, keřů a půdopokryvných rostlin. Po stromech se pne množství lián až do 15 metrové výšky. Uprostřed pralesa vede kilometr dlouhý chodník kolem banánovníků, kávovníků a masožravek. Most vedoucí přes mangrovové mokřiny nabízí fascinující pohledy do porostu.
Tato jedinečná atrakce v srdci Evropy nabízí unikátní tropické scenérie, které návštěvníka vtáhnou do fascinujícího světa džungle. Jako doplněk přírodní scenérii jsou autentické stavby z tropů. Zde je možné ochutnat kulinářské speciality či zažít zábavnou show probíhající na jednom z pódií. Sportovci mohou strávit čas minigolfem či výletem balonem. Pro nenasytné je zde možnost strávení noci ve stylových stanech.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *