Mistrovství floristů v Děčíně

Již po jednatřicáté se 15. – 18. května konalo Mistrovství floristů ČR - Děčínská kotva.

Za teplého, slunečného počasí se floristé a floristky z různých koutů naší vlasti pokoušeli přesvědčit porotu o kráse svého pojetí aranžování květin. Základ k tradičnímu soutěžnímu setkávání dala skupina nadšených učitelů SZTŠ v Děčíně –Libverdě, dnes pořadatelství zajišťuje Střední zahradnická škola , Střední zemědělská škola A. E. Komerse a SOU Děčín–Libverda spolu s vyhlašovatelem, kterým je Svaz květinářů a floristů.
Organizátoři letos obměnili zaběhnutý harmonogram soutěže, přidali jedno soutěžní téma oběma kategoriím a vypracovali nový systém hodnocení.
Junioři soutěžili v kategoriích: Svatební kytice ze živých rostlin, Vánoční svícen umístěný na zemi pro dekoraci vstupní haly rodinného domu, Překvapení a Přízdoba dárkové krabice určená k významnému životnímu jubileu. Pro seniory byly vyhlášeny tyto kategorie: Svatební kytice ze živých rostlin, Překvapení, Prostorová kompozice – dekorace hotelové haly pro vánoční období a Věnec pro zahradní slavnost ze živých rostlin. Tyto soutěže byly navíc zpestřeny soutěží v přízdobě a aranžování osob.
Celkovým vítězem v kategorii juniorů se stal Ivan Bednárik ze SZŠ Piešťany, který zvítězil ve čtyřech kategoriích. Mezi seniory zvítězil Petr Kopáč z firmy Floraservis Praha, druhé místo obsadila Marie Hynková z firmy Jižní Morava a. s. a třetí Milan Dopita z květinářství Dopitaflor – studio Brno.
O zpestření programu se postaral majitel květinářství v Amsterdamu Johan Lischer s ukázkami realizací květinových vazeb pro zákazníky malého květinářství.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *