Květinové kreace v Sušici

Sušické náměstí zažilo již po čtvrté Květinový den. Kdo si ho nenechal ujít, určitě si odnášel zážitky, které se v oblasti Šumavy dají zažít jen zřídka.

Hlavní organizátorkou celé akce byla Hanka Šebestová z Hrádku u Sušice, Mistr ČR ve floristice roku 2000. Bez pomoci mnoha přátel a nadšenců by se celá akce ovšem dala jen těžko uskutečnit.
S malým zpožděním se v sobotu 10. 8. před polednem objevili u připravených stolů a nádob plných velkého množství květin Hana Šebestová, Jitka Remarová z Písku, Mistr ČR ve floristice roku 2001, Petr Matuška z Brna a Jan Komzák z Českých Budějovic. Komentování se ujal Ing. Michal Klapka, majitel Floral Studia Klapka z Prahy, který zde uplatnil své bohaté zkušenosti. V rámci názorných ukázek bylo možné shlédnout vytváření prostorových dekorací, přízdoby automobilů, aranžování venkovní keramiky, dárkových kytic, vypichovaných aranžmá, dekorace ze suchých květin a zvláště svatebních kytic, které měly úzkou souvislost se souběžným programem.
V jedenáct hodin začala přehlídka originálních modelů šatů na téma „Dvanáct měsíců“ Blaženy Votápkové ze zakázkového krejčovství v Klatovech. Po jejím skončení a krátké pauze následovala od 12,30 prezentace velkého množství modelů svatebních šatů z půjčovny Niky ze Sušice.
A floristé stále vytvářeli nové a nové vazby, které si po skončení programu, po 16. hodině mohli vytrvalí diváci nejen obdivovat, ale i zakoupit.
Příjemné počasí, které přilákalo mezi diváky nejen místní, ale i turisty, bylo jednou z posledních idylických chvil před velkou živelnou katastrofou, která se na město valila o několik dní později.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *