HydrocomplexTM – Prilované bezchloridové NPK hnojivo s hořčíkem a mikroprvky pro základní hnojení speciálních plodin

Odrůdy s vysokým výnosovým potenciálem u nás již zdomácněly. Pro dosažení maximálního využití tohoto biologického základu je bezpodmínečně nutné zajistit odpovídající nároky na výživu jednotlivých plodin.

Zároveň platí, že v horších půdních a klimatických podmínkách má zvýšení úrovně hnojení průmyslovými hnojivy daleko větší efekt než v podmínkách s vyšší přirozenou úrodností.
Norsk Hydro, koncern se stoletou tradicí ve výrobě průmyslových hnojiv, již více než 10 let dodává na náš trh kromě tradičních „polařských“ hnojiv i hnojiva speciální, která jsou určená pro intenzivní pěstování speciálních plodin. Mezi ně patří hnojiva krystalická – KristalonTM, Krista K, Krista MKP, kapalná – Magnitra L, Calmag, hnojiva řady Hydroplus ( Hydroplus Fe, Hydroplus Mo, Hydroplus B), hnojiva granulovaná – Calcinit – Hydro Ledek vápenatý, a hnojiva prilovaná HydrocomplexTM.
Bezchloridové prilované NPK hnojivo 12-11-18 HydrocomplexTM Partner s hořčíkem a mikroprvky má díky svému složení univerzální použití pro základní hnojení polní zeleniny, zeleniny ve fóliovnících a na záhonech, pro základní hnojení jahod a drobného ovoce, ovocných stromů,lesních a okrasných školek, sportovních a okrasných trávníku.U plodin s delší vegetací lze Hydrocomplexem přihnojit i během vegetace v dělených dávkách. Dávky Hydrocomplexu pro základní hnojení doporučujeme upřesnit na základě půdního rozborů. Poměr živin odpovídá výživě zeleniny pro základní hnojení s přihnojením Hydro Ledkem vápenatým (vodorozpustný druh) na doplnění dusíku a vápníku přičemž Hydro Ledek vápenatý pro přihnojování během vegetace je nejlépe aplikovat ve dvou až třech dávkách.
Výhody použití Hydrocomplexu:
– Výborné granulometrické složení zajišťující rovnoměrnou aplikaci( 90% částic v rozmezí 2 – 4 mm).
– V každé granuli jsou obsažené všechny deklarované živiny.
– Hydro Prilly obsahují jedinečnou kombinaci polyfosfátů, které na rozdíl od orthofosfátů nejsou tak silně vázány v půdě a nebezpečí tvorby nerozpustných sloučenin s vápníkem je výrazně nižší.
– Perfektní rozpustnost – jíž po 25 hodinách 98 % hnojiva je rozpuštěno do půdního roztoku,takže dodané živiny jsou okamžitě přístupné pro rostliny.
– Dusík obsažený v hnojivu je ze 40 % v nitrátové formě, která je ihned přístupná pro rostliny a z 60 % ve formě amoniakální.
– Z celkového obsahu fosforu je 8,5 % ve vodorozpustné, snadno přijatelné formě, čímž dochází k dobrému vývoji kořenového systému.
– Draslík je přítomný v síranové formě, která je vhodná zejména pro výživu zelenin, drobného ovoce a ovocných stromů.Vyšší obsah draslíku je důležitý pro tvorbu kvalitní produkce.
– Hořčík zvyšuje intenzitu fotosyntézy a předchází vzniku chloróz.
– Hydrocomplex obsahuje 8% síry v síranové formě přijatelné pro rostliny.
– Aplikací všech potřebných živin šetříme čas a peníze.
– Obsahuje mikroprvky, které zajišťují kvalitní produkci:
v Bór – nezbytný pro květák, celer, mrkev, červenou řepu a jabloně
v Mangan – důležitý pro cibuli, celer, mrkev, červenou řepu, salát, rajčata, brambory a ovocné stromy
v Železo a zinek – důležité prvky pro intenzivní fotosyntézu, předcházejí chlorózám zejména na půdách bohatých na vápník

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *