Hlíznaté begonie v r. 2004

Specifické použití hlíznatých begonií v místech, kde jiné druhy květin nekvetou či kvetou nedostatečně zapříčinilo, že zájem a poptávka po nich v posledních letech značně vzrostla. Zvláště pak o begonie esteticky šlechtěné. Naše firma se oproti obdobným ve světě zaměřila kromě kvality květů a jejich nasazení, také na kvalitu rostlin.

Zvláště na jejich výšku a olistění, což je pro naše často větrné klimatické podmínky nespornou nutností.Vyloženě chráněná stanoviště jsou pro většinu pěstitelů málo dostupná. Proto zvláště u velkokvětých begonií naši zákazníci oceňují jejich nízký vzrůst, což se u zahraničních odrůd ne vždy daří.
Rád bych se zmínil o nejprodávanějších odrůdách našeho sortimentu uplynulé sezóny 2OO3 a připravovaných novinkách pro sezónu letošní. Z velkokvětých odrůd jsou kromě zářivých jednobarevných OTHELLO – (zářivě červená), ORANGE MYSTERY – (zář. oranžová) a FELICIE – (svítivě růžová) velmi oblíbené dvoubarevné a vícebarevné SANGRIA – (červeno-bílý mramor), MAGELLAN – (žluto-oranžový mramor), CHERRY
– (žluto-oranžová) a SALOME – (růžově-bílá).
Z převislých odrůd jsou velmi oblíbené LUNA – (jasně žlutá), BLOODY MARY – (středně červená) a BALADA – (jasně oranžová).
Z dvoubarevných pak AFRODITA – (růžová se stříbrným lemem) a PRIMADONNA – (světle žlutá s oranž. lemem).
Novinkou roku 2OO4 je čistě lososová odrůda ŠALAMOUN, u které 4O% populace voní po růžích.
Ve skupině begonií multiflora jsou kromě jednobarevných, nejvíce v oblibě dvoubarevné žluto-oranžové.
Novinkou na našem trhu je skupina miniaturních hlíznatých begonií, vyznačující se drobnými květy a nízkým kompaktním vzrůstem. Výška těchto rostlin je 15 až 2Ocm. Jsou buď vzpřímeného nebo převislého typu. Ocení ji zvláště milovníci květin, kteří bojují s nedostatkem místa a prostoru.V letošním roce jsou v naší nabídce tři odrůdy:
MINIGOLD – (zářivě žlutá-vzpřímená), MINIROSA – (středně růžová-převislá) a MINIORANŽ – (oranžová-vypřímená).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *