Geranium trvalkou roku 2004

Již na podzim roku 2003 představil Spolek německých pěstitelů trvalek (BdS) trvalku roku 2004. Zvolen byl rod Geranium – kakost, tedy nikoliv známé záhonové a balkónové rostliny, které dříve patřily rovněž do tohoto rodu, které jsou nyní již po desetiletí známé pod novým rodovým jménem Pelargonium.

Do rodu kakost (Geranium) patří v současné době okolo 300 různých druhů trvalek a bylin, z nichž se mnohé úspěšně pěstují především v trvalkových záhonech, ale také v balkónových truhlících. Četné druhy se vyznačují zajímavou strukturou a vybarvením listů, některé druhy mají i silně vonné listy. V současné době jsou známé nejvíce pod označením „vonné geránie“ (Duftgeranien).
Ke druhům s působivými květy patří zejména Geranium macrorrhizum (kakost oddénkatý). V posledních letech vstoupil rod Geranium do povědomí veřejnosti mj. i poté, kdy byly některé druhy nabízeny jako „odpuzující hmyz“. V současné době se vztahuje toto označení především ke druhu Geranium citronellum, který má být v působení proti obtížnému hmyzu nejúčinnější.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *