GaLaBau – veletrh nejen pro zahradníky

V německém Norimberku ve dnech 17. – 20. září proběhl již 18. ročník mezinárodního veletrhu městské zeleně a krajinářství Galabau. Nomenklaturu tohoto veletrhu, který se koná každé dva roky můžeme rozdělit do těchto kategorií: stroje a nástroje na údržbu a ošetřování zeleně; transport, stavby, komunální služby; stavební stroje a nástroje; materiály a stavební prvky; nabídka živého rostlinného materiálu; recyklace a likvidace odpadů a ochrana životního prostředí.

Ne nadarmo se mottem celého veletrhu stal slogan: Inspirace pro budoucnost. Veletrh se totiž snaží, co nejpohotověji reagovat na výzvy v oborech zahradnictví a krajinářství, projektování zahrad a představovat maximum novinek a trendů. Věnuje se i urbanistickým úpravám ve městech a obcích. O tom, že se mu to daří svědčí mimo jiné i vzrůstající počet vystavovatelů. V letošním roce zde vystavovalo 982 firem, v roce 2006 jich bylo o 78 méně.
Výstavní plocha letos činila přes 100 000 m², v roce 2006 to bylo o více než 5000 m² méně.
Prohlédnout výstavu si přišlo zhruba 53 000 návštěvníků.

Doprovodný program
Poprvé byly součástí Galabau Německé dny golfových hřišť, které se zabývaly výstavbou, údržbou i managementem golfových hřišť.
V rámci odborné části (rovněž poprvé) proběhla speciální přehlídka s názvem: „Vícegenerační hřiště“, kde byly nastíněny nové aspekty a perspektivy tohoto tématu. Tak v rámci veletrhu vzniklo nové zázemí pro výrobce a vybavení dětských hřišť a zařízení pro relax a volný čas, které nabývá stále většího významu. V současné uspěchané době, kdy je člověk pod neustálým stresem se totiž aktivní odpočinek stává stále důležitějším.
Velkým bonusem Galabau oproti jiným veletrhům jsou předváděcí plochy pro údržbu zeleně, zemní práce, terénní úpravy, recyklaci, péči o stromy a dláždění. Návštěvníci tak mohou některé stroje vidět v akci a nejen stacionárně umístěné na stánku.

Galabau 2010
Četné novinky, aktivní předvádění, výborná organizace a příjemnému prostředí, které pomáhalo vytvářet i například to, že ve vstupní hale nás přivítala živá hudba produkovaná klavíristou – i tak by se dal charakterizovat letošní ročník.
Nejen díky tomu se jistě většina návštěvníků, včetně nás, přijede podívat i na další ročník, který proběhne opět v Norimberku 15. až 18. září 2010.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *