Dekorace interiérů – I.

Tímto článkem se Vám pokusím přiblížit postup při výzdobě interiérů. Vše začíná přáním zákazníka - potřebuje vyzdobit tu či onu místnost, byt, kancelář, restauraci, obchod… Většinou nemá pevnou představu a to je již práce floristy. Pokud se jedná o menší zakázku, může nám postačit přesný popis místa, při větších zakázkách je nutností daný interiér navštívit.

Při prohlížení místnosti pomalu začínám navrhovat, co bych si kde představovala. Vše konzultuji se zákazníkem, zeptám se ho, kde se nejvíce chodí, kam se odkládají předměty atd. Dekorace v žádném případě nesmí překážet běžnému provozu, hlavně v restauracích, obchodě, bankách, všude tam, kde je velký pohyb lidí.
Po rozvaze o umístění začínám určovat barevnost. Vždy by se mělo vycházet z barev již použitých (barva koberce, dlažby, nábytku, ubrusů, stěn, záclon a jiné dekorační prvky). Pokud v interiéru převažuje jedna barva, použije se jako základní a k ní se kombinují barvy další.
Dále se musí přihlížet ke stylu architektury, historii prostoru … Jinak se pracujeme v interiéru moderním, jinak v klasickém, v historickém. V Šumavské hospůdce použijeme domácí sušinu (obílí, růže, slunečnice, makovice), neglazovanou keramiku, jutovou tkaninu, papírové stuhy, větve a méně výrazné barvy.
Naproti tomu do moderního interiéru např. banky, internetové kavárny, kanceláře můžeme použít exotické plody, barvené květy, různé konstrukce z pletiva, drátů, luxusnější stuhy, glazované nádoby, skleněné vázy …
Může se přihlédnout třeba i k firemním barvám nebo logu. Nakonec se se zákazníkem domluví cena, případně se zhotoví nákresy a provede podrobnější kalkulace.
Hotová aranžmá se doveze na místo a nainstaluje.
Pekařský obchod
K výzdobě pekařského obchodu postačí čtyři aranžmá. Mřížka o rozměru 80 x 120 cm, váza, věnec a rohové aranžmá lemující ceduli s aktuální nabídkou.
Sjednocujícím prvkem aranžmá je modro-žlutá kombinace a použití velkých lusků.
Recepce firmy
Barevnost dekorace recepce firmy vychází z jejího loga, barvy koberce a pohovky. Konstrukce na stojací aranžmá i mřížku jsou zhotoveny ze stonků křídlatky natřené červeným Balakrylem. Kromě suchého materiálu jsou použita „papírová“ jablka i hliníkové dráty.
Hotelová hala
Takto velká dekorace potřebuje hodně prostoru. Musí být umístěna v těžké nádobě, v tomto případě je kmen zalitý sádrou v plastovém květináči obaleným jutou a stuhami. Horní kopule je vytvořena z ratanu která je polepena modrými skeletovými lístky.
Nádoba a obraz do jedné místnosti v bytě
Společnými prvky je barevnost aranžmá a použitý materiál (Rosa multiflora, papírové máky, tyčky – mikadostich)
Dekorace čajovny
Základ dekorace tvořila orientální měděná váza, přizdobena pouze šlehouny Clematis, mechovými koulemi a skeletovými listy.
Prostorová dekorace v prodejně nábytku a kuchyní
Logo a interiér firmy byl laděn do modro oranžové barvy.
Základní konstrukcí pro aranžmá je armovací mříž, která byla natřena modrou barvou, doplněná čtverečky vystřižené z oranžového filcu. Dále byly použity „hadi“ ze slámy, preparované listy dubu, proutěné koule, kokosový provázek, lýko, modré růže, dřevěné vrtulky a modrá šifonová látka
Závěsná dekorace
Tato dekorace je určena k zavěšení ke stropu. Základ opět tvoří armatura esovitě prohnutá. Každý čtvereček je vyplněn jiným materiálem.
Aranžmá bylo určeno do rustikálního interiéru restaurace v bývalé strážní věži starého městského opevnění. Konstrukce byla ponechána rezavá. Dále byla použita sláma a převážně domácí rostliny, plody a listy.
Nádoba do rohu místnosti
Nádoba určena na zem do rohu místnosti. Keramická nádoba je naplněna vrbovými klacíky. Na aranžmá se díváme ze shora a proto zdobíme až horní třetinu. Na aranžmá bylo použito borůvčí, tykve, skeltovaný štětiplod, barevné květy a lýko.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *