Co nového v nabídce kořenáčů

Sadbovače, multiplata, kořenáče – vše splývá dohromady. Nové materiály, odlehčené stěny, lepší využití pěstebního místa a světla, různé typy zavlažování. Vedle toho estetické změny – tvary a dekory od rustikálních přes starý ? Mezi novinkami firmy Ypma/Cosmostar jsme nalezli několik prvku, které byly zajímavé.

Máte na zahradě nebo někde u domu podpěrný sloup nebo okapovou rouru, která je dostatečně osvětlena a „tak nějak“ nezapadá do vašeho konceptu, potom ho nechte rozkvést. Použijte kořenáč ledvinkovitéto tvaru, který svým tvarem velmi dobře kopíruje zakulacené tvary podpěr. Jejich upevnění je velmi jednoduché a provádí se pomocí speciální úchytky. Na první pohled křehká úchytka má ale nosnost 15 kilogramu. Zatím se ledvinka vyrábí v rozměrech 21×13 cm s výškou 11,5 cm.
Při vhodném upevnění jednotlivých pěstebních nádob je možno ozelenit celý jinak nevyužitý vertikální prostor.
Polokulovité nádoby na stěny a zdi si již našly místo i u našich uživatelů a jsou stále více žádány, jsou v nabídce každé větší firmy. Ypma nabízí vyšší a nižší nádoby 28 x 13 cm, v. 11,5 cm nebo 28 x 14 cm, v. 19 cm ve vzoru Natural nebo Elegance bez dekoru.
Do stejné řady Natural a Elegance patří i nádoby na noze, které nacházejí uplatnění jak na zahradách, tak v interiérech, ale i ve veřejní zeleni. Obě jsou bez vzoru s průměrem 28 a 31 cm.
Dáváte přednost pevným, těžkým nádobám, které dobře odolávají klimatických podmínkám? Potom můžete sáhnout po květináči, který je vhodný pro oranžérie, terasy, lodžie a balkony. Vyznačuje se extrémní pevností, novým designem a bytelností. Velkým překvapením je jeho váha, která je minimální a tak odpadá problém při přesunech a pohybech s osazenou nebo prázdnou nádobou. Jeho další předností jsou dvojité stěny, které eliminují výkyvy počasí.V nabídce jsou od průměru 33 – 40 – 50 – 60 cm a výšce 25 – 33 – 40 a 50 cm.
Italská firma ERBA má v nabídce mnoho samozavlažovacích květináčů zajímavých tvarů a provedení. Najdete zde čtvrtkola do rohu, půlkola nebo zakulacené výseče o obsahu 4,20 a 4,70 l. Pro ty, kteří chtějí mít něco extra je určena Fioriere Idro Cristal. Jedná se o módní trend průsvitných pěstebních nádob, kde vyniká bizarní kresba kořenů Nádoba je opatřena zavlažovacím systémem s ryskami, které ukazují výšku vodního média – maximální, minimální a optimální hladinu. Dodávají se zatím pouze v zelené barvě s rozměry 11×10, 17×13, 23×18 a 31×25 cm.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *