Brněnská přehlídka královen zimy

O prvním březnovém víkendu probíhal v zámeckých sklenících zámku v Rájci nad Svitavou den otevřených dveří. Návštěvníci mohli shlédnout na 80 druhů kamélií v přirozeném prostředí či si zakoupit malou rostlinku.

O týden později byly kamélie k vidění v secesních prostorách Místodržitelského paláce v Brně na výstavě pod názvem Kamélie a Alfons Mucha. Prezentace kamélií byla spojena se jménem slavného českého malíře Alfonse Muchy, a to hlavně díky jeho obrazu Dáma s bílou kamélií. Mezi 15 vystavenými plakáty secesního malíře byly naaranžovány vzrostlé kontejnerované kamélie. Vedle těchto skvostů se však neztratily květinové variace na secesní šperky vytvořené Slávkem Rabušicem, ani zámecké vazby Evžena Kopeckého, vedoucího zahradníka zámecké zahrady v Lysicích.
V programu nechyběla ani odborná přednáška věnovaná kaméliím, již návštěvníkům přednesl Jan Dvořák, zahradník rájecké zámecké zahrady. Na následné předváděčce seznámil Evžen Kopecký přihlížející se základními technikami ve floristice a tvorbou jednoduchých, ale působivých aranžmá do nádob. Druhý předvádějící, Slávek Rabušic, odkryl tajemství tvorby secesních šperků.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *