Agria v Sázavě

Naštěstí se v letošním roce neopakovaly loňské povodně a tak na konci září mohlo být městečko Sázava, které leží na stejnojmenné řece hostem předváděcí akce firmy AGROCAR s. r. o.

Uprostřed městečka přímo u řeky jsme měli možnost shlédnout velké množství strojů od známé německé firmy AGRIA-WERKE GmbH, jejichž výhradním dovozcem je právě společnost AGROCAR z Kopřivnice. Tyto stroje, které se vyrábějí více než 55 let a jsou určeny pro profesionální použití v zahradnictví, komunálních službách a zemědělství.
Vynikají jak svou spolehlivostí a dlouhou životností, tak i svým výkonem a robustností a přitom při velice nízké spotřebě nafty nebo benzínu.
Ze strojů na údržbu travnatých ploch vynikala AGRIA 5900 Taifun v agregaci se Safety mulčovačem, který díky svému bezpečnostnímu systému umožňuje pracovat i na místech, kde je odletování kamenů zcela nepřípustné (např. u dálnic). Je dodáván se záběrem 90 až 105 cm.
Jednonápravový nosič nářadí Taifun patří mezi nejsilnější stroje od Agrie. Je vybaven dvouválcovým čtyřtaktním motorem OHV Briggs & Stratton Vanguard o výkonu 13, 2 kW
o objemu 570 cm³. Převodovka je hydrostatická s jednokotoučovou suchou spojkou. Nastavitelná portálová osa umožňuje stroj vyvážit při použití různých nástavbových zařízení a při různých podmínkách. Možnost nástaveb je opravdu široká. Jedná se nejen o údržbu travnatých ploch a úpravu půdy, ale i široký sortiment pro komunální služby.
Mezi stroje, které se věnovaly úpravě půdy patřila i AGRIA 5900 Bison Diesel v agregaci s prstencovými rotačními bránami. Bison – diesel je opatřen čtyřtaktním vznětovým motorem Yanmar L100AE-DI o objemu 406 cm³ s výkonem 7, 4 kW. Převodovka je hydrostatická s jednokotoučovou suchou spojkou. Použití stroje je opět zcela univerzální.
Prstencové rotační brány jsou vyráběny v šířkách od 50 do 125 cm. Měli jsme možnost vidět, že tyto brány se opravdu hodí do náročných podmínek a jsou vhodné k zakládání nových zahrad. Ani zde nehrozí nebezpečné vyletování kamenů. Navíc je brány možné kombinovat s návěsným secím strojem vhodným pro zakládání trávníků.
Dále se zpracování půdy věnovala AGRIA 3400 Diesel v kombinaci s půdní obracecí frézou. Tento univerzální stroj je vybaven stejným motorem jako Bison Diesel. Převodovka je s ozubenými koly, diferenciál s uzávěrkou. Spojka je suchá jednokotoučová. Půdní fréza dokáže zapracovat do půdy kameny, trávu a současně překryje povrch půdy vrstvou jemné zeminy. Dodává se v šířce 70 a 80 cm. Velice příznivá je spotřeba nafty, která se pohybuje mezi 0,4 – 0,5 l/hod.
Pozadu nezůstala ani osvědčená jednokolová motorová plečka AGRIA 2100, která se v našich podmínkách používá zejména ve školkařství.
Další předváděný stroj, bez kterého se v moderním zahradnictví neobejdeme byl štěpkovač v kombinaci s AGRIA 3400 Diesel určený pro rozmělnění dřevní hmoty do průměru 7 cm. Největší výhodou je velice jednoduchá manipulace.
I když nabídce firmy AGRIA jednoznačně dominují jednonápravové malotraktory a nosiče nářadí, v Sázavě jsme měli možnost shlédnout novinku firmy – dvounápravový mulčovač AGRIA 4700 Sitting Bull. Mulčovač má extrémně nízko položené těžiště a diferenciál s uzávěrkou se 100 % účinností, což umožňuje zvládnutí velmi obtížného terénu i v případě vysokého porostu.
Stroj je vybaven benzínovým dvouválcovým čtyřtaktním motorem OHV Robin EH 64 DS –
o výkonu 15,3 kW.
Šířka záběru je 95 cm. Výška sečení je nastavitelná ve čtyřech stupních od 20 do 80 mm.
Firma AGROCAR vychází vstříc i těm zájemcům, kteří chtějí vidět pracovat stroje ve svých specifických podmínkách. Jak nám sdělil obchodní ředitel firmy pan Milan Hrubý, na požádání přijedeme předvést stroje k zákazníkovi přímo na jeho realizaci.
Samozřejmostí je dokonalý servis, na který je kladen velký důraz. Zákazník dostane nejpozději do 48 hodin jakýkoliv náhradní díl nebo příslušenství od nejbližšího autorizovaného prodejce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *